ua en ru

"Медсестри - це опора": Уляна Супрун запропонувала розширити повноваження медичних працівників

"Медсестри - це опора": Уляна Супрун запропонувала розширити повноваження медичних працівників Фото: Всесвітній день медичних сестер (Колаж РБК-Україна)

Уляна Супрун в Facebook привітала зі Всесвітнім днем медсестер

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України привітала у Facebook медичних працівників зі Всесвітнім днем медсестер, який відзначається 12 травня. У своїй публікації Уляна Супрун згадала про найвідомішу медсестру Флоренс Найтінгейл, в честь якої і було засноване свято.

"Сьогодні День медичної сестри! Всі, хто присвятив себе цій роботі, вибрали шлях істинного служіння для людей. Дуже показовою в цьому контексті є історія найвідомішої в світі медсестри, на чий день народження припадає це свято - сестри милосердя Флоренс Найтінгейл", - привітала медпрацівників Супрун.

Флоренс Найтінгейл близько двох століть тому присвятила своє життя медицині. Під час Кримської війни Найтінгейл і група медсестер першими почали впроваджувати прості норми громадського здоров'я у військовій лікарні, такі як миття рук і провітрювання приміщень. Після цього рівень охорони здоров'я піднявся, а сама сестра милосердя була нагороджена королевою Вікторією. Гроші, отримані від королеви вона інвестувала в будівництво лікарні Святого Томаса в Англії, яка стала першою школою в світі для навчання медсестер.

У своїй публікації в. о. міністра охорони здоров'я зазначила прагнення розширити повноваження медсестер для розкриття інституту медсестринства в Україні.

"Ми хочемо, щоб трансформація системи охорони здоров'я дозволила підсилити наших медсестер і розкрити потенціал інституту медсестринства в Україні в цілому. Зокрема поліпшити умови роботи, надати більше можливостей для розвитку та розширити повноваження. Медсестри - це опора в системі охорони здоров'я, як лікарів, так і пацієнтів. Треба її зміцнювати і розвивати!" - підсумувала Супрун.

"Медсестри - це опора": Уляна Супрун запропонувала розширити повноваження медичних працівників

Скріншот поста облікового запису facebook.com/ulanasuprun

До речі, в Дергачівському районі Харкова медики зафіксували випадок дирофіляріозу – небезпечної інфекції, яку переносять комарі. Про це повідомляється на сайті "Харківського обласного лабораторного центру МОН".

Відео: video.rbc.ua