ru ua

МОЗ планує удосконалити процедуру зміни статі в Україні

МОЗ планує удосконалити процедуру зміни статі в Україні Фото: МОЗ планує удосконалити процедуру зміни статі (pinterest.com)

Метою відповідного наказу відомства є удосконалення надання медичної допомоги особам з транссексуалізмом

Міністерством охорони здоров'я України на громадське обговорення пропонується проект наказу МОЗ України "Про встановлення медико-біологічних та соціально-психологічних показань для зміни (корекції) статевої належності та форми первинної облікової документації". Про це йдеться на сайт відомства.

У проекті зазначається, що транссексуалізм є рідкісною патологією статевої самосвідомості та особистісної ідентичності. На сьогодні в Україні передбачена обов'язкова хірургічна зміна (корекція) статевої належності як радикальний спосіб лікування транссексуалізму.

"Існуюча в Україні модель надання медичної допомоги особам з транссексуалізмом, викликала зауваження Комітету Міністрів Ради Європи у 2010 році де зазначено, що держави члени Ради Європи повинні переглянути своє законодавство для усування вимог, що обтяжують визнання зміни статі особи. Комітет ООН з прав людини у звіті, який був оприлюднений в липні 2013 року, зазначив, що стурбований станом медичної допомоги особам з транссексуалізмом та застерігав проти обов'язкової примусової стерилізації осіб з транссексуалізмом", - йдеться в повідомленні.

Розпорядженням Кабміну від 23 листопада 2015 №1393-р затверджено план дій з реалізації Національної стратегії в галузі прав людини на період до 2020 року, де передбачено скасування наказу МОЗ "Про удосконалення надання медичної допомоги особам, що потребують зміни (корекції) статевої належності" від 3 лютого 2011 року №60

До речі, МОЗ збільшило фінансування програми лікування українців за кордоном.