МРТ перевершує рентген в клінічних дослідженнях

Фото: МРТ в АЦМД
Фото: МРТ в АЦМД

Без якісної діагностики неможливо успішне лікування

Без якісної діагностики неможливо успішне лікування. Одним з найновіших видів діагностики є МРТ. Чим же МРТ краще рентгена? Давайте розберемося.

визначення

Рентгеном називають одиницю експозиційної дози випромінювання. Але негласно під даним терміном розуміється рентгенівське дослідження. Він обмежується діагностикою лише кісток, а також певних органів. Це стара методика діагностики, яка несе вельми сильну променеве навантаження і несе шкоду здоров'ю.

МРТ або магнітно-резонансна томографія грунтується на магнітних властивостях тканин, які насичені воднем. За допомогою цієї методики оцінюється ступінь стану або пошкодження шкіри, пошуку всіляких пухлин. Завдяки магнітно-резонансної томографії можна отримати якісне сканування різноманітних органів в різних площинах, після чого зробити зображення об'ємним. Але що ж краще?

Переваги МРТ перед рентгеном

У порівнянні з рентгеном методика МРТ має цілу низку важливих переваг:

· Відсутність шкідливого іонізуючого випромінювання;

· Більш якісна оцінка стану мозку кісток і суглобів;

· Високий рівень контрастного дозволу, що дозволяє чудово візуалізувати біле і сіре речовини мозку, суглоби, тканини навколосуглобових і околопозвоночниє, диски міжхребетні

· Сканування МРТ на відміну від рентгена може проводитися одночасно в трьох проекціях (а в разі необхідності і в будь-якій нестандартній проекції).

Єдиний недолік МРТ - його більш висока в порівнянні з рентгеном вартість. Однак високу якість і не повинно коштувати дешево.

Говорячи образно, рентген є старим чорно-білим фільмом, в той час як МРТ - сучасний 3D-фільм. Висококваліфікований персонал і передове устаткування допоможуть скласти цілковиту картину стану вашого організму і нададуть доступне і якісне висновок. Можна здійснити діагностику відразу всіх тканин і органів.

Стаття підготовлена ​​доктором клініки "АЦМД".

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся