Наскільки небезпечні для здоров'я людей спалахи на Сонці: думки експертів

Середа 13 вересня 2017 17:31
Наскільки небезпечні для здоров'я людей спалахи на Сонці: думки експертів
Фото: Спалах на Сонці (nasa.gov)

Чотири спалахи на Сонці в вересні 2017 року спровокували виникнення магнітної бурі та незначне підвищення радіаційного фона Землі

Найпотужніші спалахи на Cонці були зафіксовані вже кілька разів з початку осені. Останній з них відбувся 10 вересня і став найсильнішим за останні 12 років. В результаті космічного явища утворилася хмара плазми, яка досягла Землі 13 вересня, і спровокувала магнітну бурю. Про те, чи несуть спалахи на Сонці 2017 небезпеку, і якими можуть бути наслідки "сонячної атаки", в матеріалі Styler.

Коли відбулися спалахи на Сонці

Вересень 2017 став рекордним за кількістю та потужністю сонячних спалахів. З 4-го вересня на поверхні планети почали відбуватися викиди плазми. Астрономи присвоїли цьому явищу середній клас потужності. Однак уже через два дні на Сонці відбувся новий спалах, який став не тільки найсильнішим з 2005 року, але і увійшов до п'ятірки найпотужніших за весь період астрологічних спостережень за Сонцем.

Відео: Спалах на Сонці 10 вересня 2017 (YouTube.com/NASA.gov Video)

Наступний спалах 10 вересня виявився найбільш агресивним з усіх, тому що призвів до викиду хмари протонів високої радіоактивності. Незважаючи на те, що основний потік був спрямований в бік планет Меркурій і Венера, протонова хмара досягла і Землі в ніч з 12-е на 13-е вересня.

Небезпека сонячних спалахів

Найбільшу небезпеку спалахи на Сонці представляють для космічних апаратів і засобів зв'язку. Геостаціонарні супутники при виникненні даного астрономічного явища можуть втрачати орієнтацію і виходити з ладу. Однак вересневі спалахи були заздалегідь спрогнозовані вченими, тому масового виходу з ладу космічної техніки вдалося уникнути.

У експертів також існує думка, що спалахи на Сонці можуть провокувати небезпечні для життя людини природні явища, такі як землетруси, цунамі, шторми, ургагани. Як доказ цьому - ураган "Ірма" в Карибському морі, ураган ітаповінь в Техасі.

Солнечные вспышкиФото: Сонячні спалахи (nasa.gov)

За словами вчених, спалахи спровокували виникнення несприятливого магнітного фону, який збережеться протягом декількох діб, починаючи з 13 вересня. Магнітні бурі можуть досягти 2-3 рівня за 5-ти бальною шкалою.

Однозначної думки з приводу впливу спалахів на Сонці та магнітних бурь на здоров'я людини у медиків немає. За словами лікарів, метеозалежними є близько 10% людей. Під час магнітних бурь вони можуть відчувати слабкість, головний біль і занепад сил. Тому варто відмовитися від важких фізичних навантажень, уникати стресових ситуацій, пити більше води, обмежити вживання солодкої їжі та жирних продуктів.

Відео: Активність на поверхні Сонця з 4 вересня 2017 (YouTube.com/NASA Goddard)

Також останні спалахи на Сонці незначно підвищили радіаційний фон Землі. Але, незважаючи на це, він продовжує перебувати в перед норми, адже від згубного випромінювання нашу планету захищає магнітне поле.

Ще один наслідок спалахів на Сонці - полярне сяйво. Воно цілком безпечне та з'являється, коли сонячна енергія, яка досягла атмосфери, випромінюється у вигляді красивих світлових узорів в небі.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся