ua en ru

Як убезпечити себе від диму: рекомендації для киян

Як убезпечити себе від диму: рекомендації для киян Фото: Дим і запах горілого в Києві все ще дуже відчутний

Мешканцям порадили не виходити на вулицю без захисної маски і не відкривати вікна

У ніч на четвер Київ накрило густим димом. Дим і запах горілого присутня в південно-західному передмісті столиці, Голосіївському районі, на Оболоні, на Борщагівці, в районі площі Перемоги та інших мікрорайонах. До ранку запах гару посилився.

У даний момент міська влада вживає низку оперативних дій, щоб знизити вміст шкідливих речовин у повітрі. За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, сьогодні буде обмежено в'їзд великовантажного транспорту в столицю. Крім того, міська влада звертається до власників автотранспорту з проханням по можливості не користуватися приватними авто.

Також в місті сьогодні-завтра буде організовано полив вулиць та дворів у посиленому режимі.

Фахівці Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації рекомендують киянам закривати вікна, здійснювати провітрювання приміщень у вечірній і нічний час.

"Необхідно обмежити прогулянки дітей, а в разі необхідності використовувати вологі пов'язки для захисту органів дихання. У разі погіршення стану здоров'я, негайно звертатися в медичні установи", - зазначили в управлінні.

Крім того, КМДА склала повний список рекомендацій щодо захисту від задимлення, яке виникає під час лісових, торфових пожеж і техногенних:

1. По можливості покинути на деякий час зону задимлення. Звести до мінімуму перебування на відкритому повітрі, особливо вранці, коли концентрація небезпечних речовин найбільша. Не здійснювати пробіжок і не гуляти.

2. Вживати кисломолочні продукти, підсолену й лужну воду. Обмежити вживання солодкої газованої води.

3. Дуже важливо приймати полівітаміни (якщо немає протипоказань).

4. При посиленні запаху гару рекомендується одягати захисні маски. Особливо це стосується літніх людей і хворих на діабет, серцево-судинними захворюваннями, хронічними захворюваннями легень, алергією. У приміщеннях проводити вологе прибирання як мінімум раз на день, а віконні та дверні прорізи завішувати вологою тканиною (простирадлами, марлею).

5. Кілька разів на день приймати душ.

6. Як можна частіше промивати ніс і горло морською водою, фізіологічним розчином.

7. В їжі віддавати перевагу фруктам і овочам, інших страв, багатим мінеральними речовинами.

8. Не вживати алкоголь. Не палити. Це провокує розвиток гострих і хронічних захворювань дихальної системи.

9. У разі розвитку задишки, кашлю - звернутися до лікаря.

10. Страждають хронічними захворюваннями - суворо дотримуватися вказівок лікаря.

11. Користуватися приміщеннями, де очищується повітря і працюють кондиціонери.

Також у зв'язку із задимленням, як заявила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, в школах і дитячих садах Києва сьогодні оголошено короткий день, завтра ж занять не буде зовсім. У Печерському районі столиці навчальний процес призупинено до понеділка.

"Оскільки існує ризик поширення продуктів горіння пожежі, що виникла в Київській області, на деякі райони Києва, ми не рекомендуємо вести дітей в дитсадки і школи. Тим не менш, у всіх навчальних закладах будуть створені чергові групи для дітей, яких не буде можливості залишити вдома. Вони будуть знаходитися в приміщенні і не будуть виходити на вулицю", - зазначила заступник голови КМДА.

За даними ДСНС, пожежею охоплено 15 га лісництва Дарницького лісопаркового господарства, боротьба з вогнем ускладнюється спекотною погодою і поривами вітру.

У соціальних мережах ситуацію без уваги не залишили: кияни пишуть про свої спостереження, діляться знімками та відео, і, звичайно, жартують.