Переведення годинників на зимовий час: як швидко і безболісно перебудуватися

STYLERКраса і здоров'я        28.10.2016 - 18:25
Фото: В Україні переводять час (flickr.com)
Фото: В Україні переводять час (flickr.com)

Спеціаліст з питань сну дав незамінні поради щодо комфортного переходу на зимовий час

В Україні в ніч на 30 жовтня переводять годинник на зимовий час. Експерти виробили список рекомендацій, які допоможуть почувати себе більш гармонійно і комфортно після переведення годинників.

Фахівець з питань сну Річард Шейн у своїй колонці, розміщеної на сайті видання The Huffington Post, дав кілька порад, які допоможуть звикнути до нового ритму, передає "24 телеканал".

1. Пам'ятайте, що на вихідних ви напевно без особливих проблем залишалися спати ще довше, ніж на один додатковий годину, так ваш організм може пристосуватися до більш пізнього засипанню. Цей факт допоможе вам заспокоїтися перед майбутнім переведенням часу.

2. Протягом тижня до переведення часу почніть лягати спати трохи пізніше. Спочатку йдіть спати на 15 хвилин пізніше. Потім, кожні два дні "піднімайте" графік ще на 15 хвилин. Це допоможе поступово зміщувати ваші ритми сну і синхронізувати їх із зміною часу.

3. Також протягом тижня спробуйте потроху зміщувати час увечері. Це допоможе структурувати ваш вечір і трохи пересунути час перед сном.

4. Відкривайте штори, як тільки прокинетеся. Ввечері, навпаки закривайте, щоб заспокоїтися перед сном.

5. Відрегулюйте яскравість світла в кімнаті, поступово зменшуючи освітлення з наближенням закінчення дня.

6. Починайте приготування до сну й потроху заспокоюйтесь за годину до моменту, коли приходить час для сну, згідно з новим графіком. Раніше, до переведення часу, в цей час ви вже спали.

7. Тепла ванна — відмінний спосіб, щоб розслабитися перед сном.

8. Кофеїн і алкоголь заважають циклу сну. За день чи два до переведення часу — обмежте споживання цих напоїв. Це допоможе легше і природніше змістити графік сну.

9. Якщо вам потрібно подрімати в середині дня, зробіть це трохи пізніше, ніж зазвичай, і не більше 30 хвилин.

10. Якщо у вас є діти, допоможіть їм також поступово адаптуватися до переведення часу, наприклад, використовуючи поради 2-5.

Як раніше повідомлялося, Україна перейде на зимовий час.

On Top