Правила зміняться: Уляна Супрун пояснила, як тепер викликати лікаря додому

Правила зміняться: Уляна Супрун пояснила, як тепер викликати лікаря додому
Фото: Уляна Супрун (kmu.gov.ua)

У лікаря і пацієнта тепер з'явилася можливість домовлятися

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що після медичної реформи зміняться правила виклику лікаря додому. Нові правила Супрун розповіла на брифінгу, повідомляє "Сьогодні".

"Хочу розповісти про виклик лікарів, тому що зараз йдуть чутки, що лікарі не будуть приїжджати на виклики до пацієнтів. Це неправда", – запевнила Супрун.

Уляна Супрун переконана у тому, що адміністратор з поліклініки, який приймає дзвінок від хворого пацієнта, не повинен приймати рішення про виклик лікаря додому. Таке рішення повинен приймати сам лікар, попередньо уточнивши всю інформацію у пацієнта по телефону.

В.о. міністра охорони здоров'я повідомила, що процедура виклику лікаря додому зміниться. Тепер лікар має право сам вирішувати, чи варто йому їхати на виклик.

"Пацієнт дзвонить в амбулаторію або свого лікаря. Лікар тоді буде спілкуватися з ними по телефону, і вони разом будуть вирішувати, лікар повинен приїхати до пацієнта або пацієнт до лікаря. Це неправда, що ми скасовуємо виїзди до пацієнтів. Це зараз буде вирішуватися на рівні між кожним пацієнтом і лікарем, а не як було досі, що адміністратор, який приймав дзвінки, вирішував, чи повинен лікар виїжджати. Це не медичний працівник і він не повинен приймати такі рішення", – переконана Уляна Супрун.

Раніше, у лікаря не було можливості поспілкуватися зі своїм пацієнтом, який зробив виклик додому, але лікар був зобов'язаний звітувати по кожному візиту. І все спілкування лікаря і пацієнта проходило через реєстратуру і стрічку в журналі. Міністерство охорони здоров'я України скасувало звичну книгу запису виклику лікарів і відповідно, процедура виклику лікаря додому зміниться.

Лікар і пацієнт зможуть спілкуватися безпосередньо по телефону. І лікар буде вирішувати разом із пацієнтом по телефону питання про необхідність візиту додому.

До речі, Уляна Супрун відповіла на популярні питання про вибір сімейного лікаря.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся