ua en ru

Присів, впав, перекотився: травматолог дав поради щодо правильного падіння на льоду

Присів, впав, перекотився: травматолог дав поради щодо правильного падіння на льоду Фото: Діти вміють падати на льоду весело (ninetrends.ru)

Щоб не впасти на льоду, не варто наслідувати фігуристів, - заявляє фахівець з травм

Лікарі-траматологи назвали шкідливими і помилковими популярні поради про те, як ходити по слизькому тротуару. За словами одного з фахівців з травм, Валентина Бурого, головна помилка таких порадників полягає в тому, що вони щиро вважають найбільш безпечним способом пересування по льоду ковзання, пишуть Новини здоров'я.

"Для професійних хокеїстів, можливо, це і так, але тільки не для звичайних громадян", – запевняє лікар.

За його словами, по льоду треба ходити твердим кроком, на трохи зігнутих ногах. Якщо взуття дозволяє, задньою частиною ноги бажано як би злегка "протикати" лід.

Саме такий стиль ходьби найбільш безпечний для пішоходів в умовах ожеледиці.

Впевнено ставте ногу перед іншою ногою, як би забиваючи її в лід, наступаючи і спираючись на всю стопу. Ні в якому разі не тримайте руки в кишенях, так як ви знижуєте власну маневреність при ходьбі і ризикуєте не встигнути зреагувати у випадку падіння. Якщо ж ви відчуваєте, що фатального падіння не уникнути, то, принаймні, у ваших силах зробити "приземлення" менш травматичним.

Відчуваючи, що падаєте, варто присісти, щоб зменшити висоту, а доторкнувшись до землі, перекотитися, щоб зменшити навантаження.

"Йдучи по вулиці, не надягайте навушники, не розмовляйте по телефону – важливо зберігати максимальну концентрацію, щоб зуміти вловити той момент, в який можете впасти. Як тільки розумієте, що втрачаєте рівновагу, постарайтеся максимально знизити ступінь потенційної травми. Тут же підігніть в колінах ноги, підборіддя притисніть до грудей. Намагайтеся впасти на бік, щоб знизити біль від удару", - радить травматолог.

Нагадаємо, рятувальник разповів, як допомогти тому, хто впав на льоду.