Продовжують життя: фізіологи назвали найкорисніші види спорту

STYLERКраса і здоров'я        30.11.2016 - 10:46
Фото: Теніс (guralpremier.com)
Фото: Теніс (guralpremier.com)

Вчені розповіли, чим небезпечні біг і футбол

Фізіологи відзначили, що люди, які займаються плаванням, бадмінтоном і тенісом рідше вмирають від серцево-судинних захворювань. А от біг і футбол виявилися куди небезпечніше.

Міжнародна група вчених під керівництвом Університету Сіднея провела дослідження, в ході якого з'ясувала імовірність тривалого життя завдяки різним видам спорту, повідомляє EurekAlert!.

Одним з високих ризик смерті виявився у велосипедистів. В ході дослідження з'ясували, яка ймовірність смерті від серцево-судинних захворювань, а також взаємозв'язок між видами спорту, якими захоплюються респонденти, та тривалістю життя.

"Участь у конкретних видах спорту може мати різні переваги для здоров'я. Ці спостереження з допомогою наявних даних повинні підтримувати спортивне співтовариство разом з іншими секторами для розробки та здійснення ефективної оздоровчої програми фізичних вправ і фізичної активності в цілому", - сказав доцент Еммануель Стаматакіс з Центру Чальза Перкінса, факультет медичних наук і школи громадської охорони здоров'я в університеті Сіднея.

Фізіологи проаналізували 11 досліджень, проведених з 1994 по 2006 рік. Загальна сума учасників становила понад 80 тисяч осіб. Середній вік респондентів – 52 роки.

У результаті вчені встановили, що ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 56% знижувався у тих, хто займався тенісом, порівняно з тими, хто вибрав біг або футбол. Плавання та аеробіка зменшували вірогідність померти на 41% і 36% відповідно.

Вчені вважають, що подальші дослідження повинні допомогти розробці та здійсненню ефективної оздоровчої програми, заснованої на спорті та фізичній активності.

Це дослідження було проведено за співпраці Сіднейського університету, Оксфордського університету, УКК інституту (Фінляндія), Единбурзького університету та чотирьох інших міжнародних університетів.

До речі, фахівці розповіли про напої, що допомагають зняти стрес.

On Top