ua en ru

Психологи довели, що люди, які лаються матом, схильні до чесності

Психологи довели, що люди, які лаються матом, схильні до чесності Фото: Люди

З'ясувалося, що брехуни рідко використовують займенники першого і третього особи

Люди, які вживають матюки, частіше говорять правду. Про це повідомили психологи з Нідерландів, Великобританії, США і Гонконгу. Стаття вчених опублікована в журналі Social Psychological Science.

У першій частині дослідження взяли участь 276 респондентів з краудсорсінговой майданчики Amazon Mechanical Turk. Їм було запропоновано перерахувати найбільш часто використовувані ними лайки, а також причини вживання грубих виразів.

Після цього фахівці проаналізували чесність учасників за допомогою модифікованої шкали брехні Айзенка.

У другій частині роботи вчені вивчили поведінку близько 74 тисяч англомовних користувачів Facebook, оцінивши кількість використовуваних ними у соцмережі грубих слів. Чесність людей була проаналізована за допомогою підходу, розробленого в 2003 році, згідно з яким брехуни рідко використовують займенники першого і третього особи.

Встановлено, що ті, хто часто вдається до лайки, більш чесні, проте дослідження не розкриває причинно-наслідкових взаємозв'язків. Крім того, на думку вчених, люди можуть використовувати брехню, щоб здаватися більш привабливими для оточуючих, тому схильність говорити правду не означає, що людина уникає аморальної поведінки.

До речі, вчені розповіли про секрети привабливості.