ua en ru

Реімбурсація: українцям будуть повертати гроші за ліки

Реімбурсація: українцям будуть повертати гроші за ліки Фото: Сердечникам будуть повертати частину грошей за ліки (dialog.ua)

З 1 жовтня 2016 року українцям почнуть повертати частину грошей при покупці ліків, запровадивши процедуру реімбурсації

Міністерство охорони здоров'я України прийняло рішення про введення реімбурсації - повної або часткової фінансової компенсації при купівлі медпрепаратів.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що спочатку реімбурсація запрацює для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, повідомляє Сьогодні.

Так, людина, що страждає високим артеріальним тиском, може звернутися до кардіолога та на підставі рецепта отримати в комунальній аптеці потрібний препарат зі знижкою або безкоштовно. У свою чергу аптека отримає відшкодування вартості препарату від держави.

Моз обіцяє підготувати деталізований проект до 10 липня. Поки неясно, яким буде відсоток компенсації для пацієнтів-сердечників, проте в даний час у відомстві проводять розрахунки на покриття державою 50%, 70% і 100% вартості ліків. Ймовірно, що безкоштовно отримувати ліки зможуть, зокрема, ветерани та інваліди війни.

Швидше за все, кошти на прграмма реімбурсації будуть виділятися з бюджету Міністерства охорони здоров'я. За попередніми оцінками, щоб покрити відшкодування 50% вартості препаратів для однієї групи пацієнтів, у четвертому кварталі 2016 року потрібно виділити близько 200 млн гривень.

Варто відзначити, що кілька років тому програма реімбурсації вже працювала для сердечників, але її закрили через відсутність грошей. Якщо зараз проект відновлять, то це дозволить щорічно рятувати від смерті тисячі людей.

"На реимбурсацию мають право всі, хто страждає високим тиском. А відсоток відшкодування для різних категорій препаратів повинен бути різним. Тому що ліки можуть бути різними по ефективності і стійкості, а значить, і різними за ціною. Раніше в цій програмі брали участь близько 80% українських ліків і 20% іноземних, всього було близько 100 найменувань", - пояснив екс-міністр охорони здоров'я Олег Мусій.

Експерти відзначають, що в разі реалізації програми реімбурсації, владі потрібно врахувати помилки минулих років. Так, після закриття попередньої програми, заборгованість тільки перед комунальними аптеками столиці становила 4 млн гривень. Крім того, програма відкриває можливості для різноманітних шахрайських схем: з досвіду минулих років відомі випадки, коли лікарі виписували рецепти липовим пацієнтам, і ті отримували ліки безкоштовно або зі знижкою. А потім їх передавали самим лікарям, які перепродували їх вже реальним пацієнтам.

Читайте також: дитячий лікар і телеведучий Євген Комаровський підняв питання ролі чоловіка і бабусі у вихованні дітей, а також пояснив феномен "соціального сирітства".