ua en ru

"Результат серйозної роботи": психолог розповів, як "бути самим собою"

"Результат серйозної роботи": психолог розповів, як "бути самим собою" Будь самим собою (фото: pixabay.com/Ben_Kerckx)

Психолог дав відповідь на питання, що цікавить багатьох

Бути самим собою - це результат серйозної роботи зі своєю свідомістю, постановкою серйозних питань самому собі і відповіддю на них. Про це розповів психолог і блогер Дмитро Ріхтер.

За словами експерта, багато внутрішніх проблем людина починає набувати ще в ранньому віці, коли вперше стикається з труднощами життя.

"Бути самим собою це не означає плисти за течією, це не означає бути циніком і соціопатом, що плює на думку всіх людей. Бути самим собою - це воістину результат серйозної роботи зі своєю свідомістю, постановкою серйозних питань самому собі і відповіддю на них. Це можна розглянути на прикладі "чужого серед своїх" - поширеної проблеми серед багатьох людей", - зазначив він.

Психолог зазначає, що більшість з нас хоче стати найсильнішими, найрозумнішими, найбагатшими і найулюбленішими у всіх сенсах, але, на жаль, не кожному дано здійснювати в життя деякі речі.

"А з віком, не кожному дано себе переробити в бажану сторону (хоча, питання сили волі). Ми неусвідомлено або свідомо прагнемо стати сформованим у нашій голові ідеалом, який часто не відповідає нашому характеру або справжньому "Я", - підкреслив Дмитро.

Яскравим життєвим прикладом, каже Ріхтер, може бути спроба влитися в компанію, яка тебе приваблює чимось, але ти в неї не вписуєшся з різних причин.

"І від того, що не виходить влитися в цю компанію, людина починає потихеньку відчувати внутрішні переживання, які поступово переростають у справжню особистісну драму. Людина починає прогинатися під те середовище, яке йому не комфортабельне з самого спочатку. А перші відчуття після отримання бажаного, швидко випаровуються", - пояснив він.

"Ми не завжди можемо отримати задоволення від того, до чого так довго прагнули. Часто відбувається так, що ти начебто і домігся свого соціального становища в певній соціальній групі (попередній приклад), але ти від цього не став щасливим, або навіть став шкодити самому собі. Деколи виникають думки: "А що я тут забув? Чому мені так хотілося бути з ними?". Ти не в своїй тарілці. Ти не той, за кого ти намагаєшся видати себе. І починається в людині внутрішня війна між бажанням залишитися власними. І це може тривати нескінченно довго, поки розум остаточно не зніме "рожеві окуляри", - зазначив психолог.

"Сенс в тому, що потрібно бути тим, ким ти насправді відчуваєш і де тобі варто бути. Не потрібно прагнути в середовище спортсменів, якщо ти сильний морально лише в піднятті шахових фігур. Не потрібно прагнути в середовище наркоманів, якщо ти розумієш, що це принесе тобі тільки неприємності. Не потрібно намагатися завоювати прихильність якійсь компанії, якщо вона тебе не приймає таким, який ти є. Будьте собою. Не потрібно приміряти на себе чергову маску, яка сама собою відпаде з часом. Ви - це ви", - додав він.

Ріхтер підкреслює, що бути собою, це означає "перебувати у гармонії з самим собою у більшості сфер життя і в більшості подій, що відбуваються".

"Це прагнення жити так, як комфортно вашому серцю. Але не варто сприймати цю фразу як "розслабив булки" і сиди спокійно, поки не привалить щастя, зовсім ні. Це теж обов'язкова розумова робота, адже потрібно прийти до гармонії. Ви не усвідомлюєте, що щастя не в грошах, наприклад, поки не заробите їх достатньо чи не знайдете ваше захоплення, яке буде дарувати вам невичерпну енергію. А щоб бути самим собою, треба працювати в першу чергу над своїм сприйняттям світу. І чим більше ви приділяєте цьому часу, тим простіше вам визначитися з вашим призначенням у житті. Як тільки - так відразу", - резюмував він.

Раніше Андре Тан в інтерв'ю Styler розповів про "пишнотілу" красі і головної проблеми українок.