ua en ru

Скраб для волосся в домашніх умовах

Скраб для волосся в домашніх умовах Інгредієнти для скрабу можна знайти на будь-якій кухні

Шкіра голови також потребує очищення. Тому використання скрабів час від часу допоможе оздоровити шкіру і зробити волосся більш здоровими.

Чистота - запорука, все вірно, здоров'я. Шкіра під волоссям відрізняється від покривів інших частин тіла тільки тим, що потребує більш ретельного очищення. Навіть самого хорошого шампуню не під силу впоратися з завданням глибокого очищення шкіри голови. Впевнено вирішує її будь-пілінг, при якому використовується цукровий, кавовий або скраб для волосся.

Скраб для волосся в домашніх умовах

Кожен волосся вкрита кутикулою. В цій оболонці поступово накопичуються не до кінця віддалялися під час миття голови частинки бруду, шкірного сала, пилу, стайлінгових засобів. Складуються вони і в епідермісі. Кількість має звичку переходити в якість, і волосся починає швидко жирнеть, стають ламкими, втрачають блиск. Це вірна ознака того, що прийшов час пілінгу.

Скраби на основі абразивних (твердих, з загостреними краями) дуже дрібних крупинок витягують весь «сміття» з-під тонких лусочок, з шкірних пір, знімають шар віджилих своє клітин епітелію. В результаті стимулюється мікроциркуляція крові, лімфодренаж, постачання шкіри киснем і живильними речовинами і стан волосся швидко поліпшується. Особливо благотворно механічні пілінги діють на жирну шкіру, «грешащую» утворенням лупи.

Скраби для волосся за механізмом дії умовно можна розділити на два типу:

- відновлюючі, живлять і очищають волосся (розподіляються по всій довжині волосся, маски);

- призначені для шкіри голови.

Готові скраби містять близько десятка компонентів, але основні в цьому наборі - отшелушивающие і регенеруючі добавки. У складах, розроблених для відновлення волосся, обов'язково присутній колаген, сильно змінює структуру стрижня. Тому виробники не рекомендують використовувати їх частіше 4-6 разів на рік. Скраби, що впливають переважно на шкіру, годяться для більш частого застосування - раз в 2 тижні, але не більше, щоб не стоншувати шкіру, особливо чутливу.

Салонні сеанси з брендовими гелями, флюїдами, спреями та іншими красиво упакованими косметичними сполуками - річ приємна, але далеко не бюджетна. Домашній пілінг не менш ефективний, зате куди більш доступний.

Скрабування - відмінний початок будь доглядає або лікувальної процедури. Втираються суміші масажними рухами, шкіра і волосся повинні бути вологими, але не чистими. Час дії - від 3 до 10 хвилин. Скраби, підживлюючи коріння і волосяний стрижень, не змиваються протягом 15-20 хвилин.

Чемпіон домашній косметології - скарб для волосся з морською сіллю. П'єдестал пошани з них поділяють пілінгові пасти з коричневого цукру і кавовій гущі.

Скраб з солі для волосся

Морська сіль цілком замінна звичайної кухонної або йодованої, але видобута з моря багатше корисними для волосся мікроелементами - селеном, калієм, цинком, залізом, магнієм, кальцієм.

Скраб для волосся в домашніх умовах

Рецепти скрабів для волосся з сіллю:

1. 2-3 столові ложки солі. Пучечками легкими рухами близько 10 хвилин втирати в коріння вологих волосся. Курс - не більше 7 разів. Потім перерва на 5-8 тижнів.

2. То ж кількість солі змішати з рівним об'ємом будь-якого базового рослинного масла:

a. для зміцнення, додання блиску - з оливковою, касторовою, кокосовим, мигдальним, реп'яхову, конопляним;

b. усунення посічених кінчиків, сухості - з кукурудзяним, кунжутною, гарбузовим, персикових кісточок, авокадо;

c. зниження жирності - з олією звіробою, календули;

d. при лупі і випаданні волосся - з кедровим, арагановым, обліпиховою.

3. До суміші з солі і базового масла додати від 4 до 6 крапель (тобто 2-3 краплі на чайну ложку) ефірного:

a. для сухого волосся - троянди, розмарину, апельсина, ялівцю, грейпфрута;

b. жирних - евкаліпта, шавлії, бергамоту, лимона, меліси, кипариса, сосни;

c. прискорення зростання - тимьяна, иланг-иланга;

d. зміцнення - сандалу, ромашки, кориці, мандарина, неролі;

e. проти лупи - лепехи, лаванди, чайного дерева.

4. 2 великі ложки солі і одна - кефіру або кислого молока.

5. Однакову кількість солі і будь готової маски для волосся. Після масажу залишити на 20-30 хвилин. Змити шампунем, попередньо можна нанести ухаживающую маску - підготовлені волосся і шкіра будуть особливо сприйнятливі до її інгредієнтів.

Останній штрих - обполоснути підходящим для типу волосся трав'яним настоєм.

Будь пілінг можна робити, якщо шкіра пошкоджена тріщинами, ранками, розчухами. При сухій шкірі сольові скраби змивати треба відразу, щоб не пересушувати і без того відчуває дефіцит вологи епідерміс.

Цукрові пілінги більш делікатні, ніж соляні. Вони не викликають печіння і не витягають воду з сухої шкіри.

Рецепти скрабів для волосся з цукром:

1. Змішати столову ложку нерафінованої тростинного цукру, стільки ж базового косметичного рослинного масла з чайною ложкою кондиціонера (обов'язково без силікону) або шампуню.

2. Цей мікс збагатити 2 краплями ефірного масла, відповідного завдання скрабу і типу волосся.

3. Для довгих локонів - перемішати по 2-3 великі ложки темного цукру і шампуню, втирающими круговими рухами нанести на шкіру і коріння. Решта волосся по всій довжині просочити натуральним йогуртом. Голову укутати плівкою і рушником, через 20 хвилин змити теплою водою.

Не поспішайте викидати те, що залишилося на дні чашки після ароматного напою, що бадьорить. Кава нейтралізує жирові виділення, стимулює циркуляцію крові завдяки унікальному складу і м'якому, але дієвого масажу гранулами. Схильні до жирності шевелюри засяють преображеною світлом.

Напрямок масажуючих рухів повинно відповідати зростанню волосся. Помилка у визначенні вектора викликає дискомфорт, травмує коріння і призводить до засмічення сальних залоз.

Рецепти скрабів для волосся з кави:

1. Просто нанесіть гущу, злегка масажуючи.

2. 2 столові ложки кавового осаду + ложка трав'яного відвару (лопух, ромашка, хміль, кропива) + пару крапельок корисного для волосся ефірного масла.

3. 2 великі ложки кавової основи + ложка кефіру.

4. 2 столові ложки випитого кави, по чайній - меду і лимонного соку, жовток. Тримати 30 хвилин. Перед змиванням промассировать і змити.

Сіль, цукор і каву в складі скрабів використовуються не тільки для поліпшення стану волосся, але і для боротьби з ними. Проблема врослого після депіляції або епіляції волосків настільки велика, що за справу взялися великі виробники медичної косметики і запропонували спреї, креми, серветки, гелі, пасти. На жаль, всі вони ефективні при легкому вростання без роздратувань і запалень. А краще лікування, як відомо, профілактика.

Скраб для волосся в домашніх умовах

Домашній скраб від врослого волосся - оптимальний спосіб попередження вростання волосся. Постійне використання скрабів для тіла і жорсткої мочалки попереджає заростання продихів волосяних фолікулів ороговілим епітелієм, звільняючи вихід отрастающим волоскам.

Щоб після видалення не з'являлися врослі волосся, ретельно очищайте шкіру за день до і через 5-6 днів після сеансу. Після душу зволожуйте тіло молочком або лосьйоном - волоскам набагато простіше пробитися через шкірний бар'єр, якщо шкіра м'яка.

Рецепти пілінгів:

1. 3 столові ложки тростинного цукру, 2 - масла мигдалю. Суміш розтирати натуральної мочалкою.

2. 2 столові ложки цукру, ложка оливкової, 7-8 крапель олії чайного дерева.

3. Гуща 1 чашки кави, 3-4 великі ложки цукру, 3 маленькі рослинного масла.

4. В гель для душу або лосьйон для тіла додати мелену каву до консистенції кашки. Якщо використовувати воду, досить злегка змочити порошок. Цей скраб діє як автозагар. Заварена гуща не забарвлює шкіру.

5. Потрібну ділянку протерти оливковою олією. Долоні посипати цукром, протягом хвилини колами пройтися по шкірі. Змити водою, завершити живильним кремом.

Підберіть скраб для волосся, враховуючи свої особливості

6. В половину склянки солі екстра (дрібного помелу) влити 2 ложки апельсинового масла, видавити дитячого крему з календулою так, щоб вийшла розсипчаста нежидкая суміш. Обробляти розпарену шкіру.

У кожному з складів цукор і сіль взаємозамінні.

Скраб проти вростання волосся можна використовувати при запалених фолікулах.

Якщо гнійнички вже утворилися, допоможуть м'які скрабирующие суміші:

1. Пілінг з аспірином - чайну ложку меду розплавити на водяній бані, всипати 4 товчені таблетки аспірину, розвести половиною чайної ложки води. Масою точково на 20 хвилин змастити місця з вросшими волосками. Ацетилсаліцилова кислота належить до эксфолиантам (отшелушивающим хімічних реагентів) і зупиняє запалення.

2. Скраб з парацетамолом. 2-3 подрібнені таблетки пом'якшити водою до густої кашоподібної текстури. Обережно нанести на проблемні місця. Ацетамінофен має протизапальні властивості і прискорює загоєння.

3. Зубний порошок або паста - простіше не буває: все готове до вживання, пастою просто змастити прищики, порошок попередньо розвести водою в кашку.

Найкращий скраб для волосся

Негласний рейтинг скрабів для волосся очолюють «солоні», «солодкі» та кавові пілінги. До них примикає популярна поживна скраб-маска з чорного хліба - народний хіт категорії «три в одному». Настій з запареними крутим окропом корочками багатий вітамінами, при втиранні працює абразивом, одночасно пов'язуючи забруднення, тому для змивання шампунь не обов'язковий.

Про склади з аромамаслами жожоба, м'яти, лаванди, чайного дерева найчастіше позитивно відгукуються, підкреслюючи неперевершене відчуття тривалої свіжості після них.

Пілінги з кавою заслужили увагу не тільки любителів натуральної косметики, але і вчених. Дослідження, проведені в університеті Фрідріха Шиллера (Німеччина, Йена) дерматологами доктором Фішером (T. W. Fischer) і професором Элснером (P. Elsner), довели, що кофеїновий комплекс змушує волосяні цибулини працювати на 46 % ефективніше. Так що кавовий скраб для волосся отримав схвалення офіційної медицини.

Скраби для волосся все ще залишаються дивиною для більшості, і абсолютно даремно. Вибирайте будь - неодмінно знайдеться пара-трійка, яка запрацює ваш голос «за».