ru ua

Слух може погіршиться в будь-якому віці: Супрун розповіла, як не втратити здатність чути

Слух може погіршиться в будь-якому віці: Супрун розповіла, як не втратити здатність чути Фото: Уляна Супрун (Віталій Носач, РБК-Україна)

В. о. міністра охорони здоров'я дала практичні поради

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала українцям, що втратити слух можна в будь-якому віці. На своїй сторінці у Facebook вона розмістила невелике відео, які створили активісти громадської організації "Відчуй" і написала кілька рекомендацій про те, як не втратити слух.

"Тишу теж можна включити на повну гучність. У Києві слухачі Національної опери усвідомили, як це - поринути у світ без звуків. Акція відбулася за ініціативи громадської організації "Відчуй", яка займається допомогою нечуючим. За статистикою ВООЗ - кожен десятий чоловік у світі втрачає слух, проте половині усіх випадків втрати слуху можна запобігти", - повідомила Уляна Супрун.

Вона зазначила, що 60% втрати слуху у дітей у віці до 15 років викликані причинами, які піддаються профілактиці. Діти можуть втратити слух через ускладнення, які викликають такі захворювання, як свинка, кір та краснуха.

"Але в групі ризику не тільки діти - слух може погіршитися в будь-якому віці. Піклуйтеся про свій слух - зробіть все, щоб зберегти його:

Вакцинируйте дітей згідно з календарем профілактичних щеплень (зокрема - щеплення від кору, краснухи і свинки).

Обстежуйтесь у лікаря і обстежуйте дітей, адже він, наприклад, може вчасно виявити отит у дитини і вчасно надати необхідну допомогу.

Застосовуйте ліки за призначенням та під контролем лікаря, адже деякі з них можуть мати негативний вплив на слух.

Уникайте негативного впливу гучних звуків і шуму. Наприклад, від обладнання на робочих місцях", - порекомендувала в. о. міністра.

Слух може погіршиться в будь-якому віці: Супрун розповіла, як не втратити здатність чути

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

До речі, раніше ми повідомляли про те, що Супрун розповіла, як навчити дітей правильно харчуватися в школі.

в. о. міністра охорони здоров'я пояснила, чому потрібно відмінити шкільні лінійки.

Відео: РБК-Україна