ua en ru

Сон на благо: медики привели три нові докази на користь нічного відпочинку

Сон на благо: медики привели три нові докази на користь нічного відпочинку Фото: Нічний сон корисний для організму (facebook.com)

Найбільш необхідним організму періодом нічного сну названо період з 23:00 до 1:00

Фахівці не втомлюються доводити людству користь від нічного сну, проте все зростаючі навантаження змушують нас забувати про ці поради. Можливо, ситуацію зможуть змінити нові аргументи, які наводить портал Жіноче здоров'я.

Підтримка організму

Виявилося, що в період з 23:00 до 1:00 в організмі людини виробляється потрібну кількість гормону зростання – соматотропіну. Цей гормон є вкрай необхідним не тільки для росту дитини, але і для збільшення м'язової маси у спортсменів. В цей же період з жирової тканини вивільняються жирні кислоти, які застосовуються організмом в "будівельних" цілях. Для того, щоб гормон вироблявся в потрібній кількості, лягати спати слід не пізніше 23:00.

Захист від депресії

За ніч організм виробляє гормони норадреналін, допамін і серотонін, що забезпечують нормальну роботу нервової системи. Коли в організмі людини виникає дефіцит норадреналіну, він занурюється в стан депресії.

Захист від інфекційних захворювань

Для того щоб перемогти захворювання, імунна система повинна виробити необхідну кількість ферментів. Найбільш ефективно це відбувається в період з чотирьох до шести годин ранку. Таким чином, повноцінний відпочинок дозволяє не тільки швидше одужати, але і не захворіти.

Нагадаємо, раніше вчені назвали кращий засіб від безсоння.