Фахівці розкрили реальну небезпеку вживання енергетиків

Фахівці розкрили реальну небезпеку вживання енергетиків
Фото: Енергетичний напій (pixabay.com/Gallila-Photo)

Дослідники розповіли, чим шкідливі енергетичні напої

Вчені з США встановили, чим енергетики небезпечніші за інші напої, що містять кофеїн. Дослідження опубліковане в Journal of the American Heart Association, передає Американська кардіологічна асоціація.

На думку дослідників, енергетики, порівняно з іншими напоями, які містять кофеїн, підвищують інтервал QT в середньому на десять мілісекунд протягом двох годин.

"Якщо цей проміжок часу, який вимірюється в мілісекундах, занадто короткий або занадто довгий, то серце може почати битися ненормально. Результуюча аритмія може бути небезпечною для життя", — говорить співавтор Емілі Флетчер.

Таких висновків учені дійшли в результаті спостереження за 18 добровольцями, яких розділили на дві групи. Учасники першої щодня протягом шести діб вживали приблизно 0,95 літра напою, вскладі якого було 108 грамів цукру та 320 міліграм кофеїну. Друга група учасників експерименту пила енергетик того ж об'єму, що містить 320 міліграм кофеїну, 40 мілілітрів соку лайма та 140 мл вишневого сиропу, змішаних з газованою водою.

За допомогою електрокардіографії дослідники виміряли електричну активність серця кожного з учасників. Периферичні та центральні кров'яні тиски фіксувалася через одну, дві, чотири, шість і 24 години після вживання напою.

Вчені рекомендують ставитися до вживання енергетиків з обережністю, проте визнають, що в дослідженні брало участь недостатньо добровольців для остаточних висновків про шкоду енергетиків.

До речі, названа причина епідемії хронічної втоми.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся