ua en ru

Фахівці розповіли як зимова погода впливає на людину

Фахівці розповіли як зимова погода впливає на людину Фото: Зима (topsante.com)

Експерти розповіли про позитивний та згубний вплив зими

Вітер, сніг, низька температура повітря впливають на людський організм. Такий вплив може бути як негативним, так і позитивним, пишуть експерти порталу Care2.

Негативний вплив

1. Ослаблення імунітету

Лікарі стверджують, що холод і респіраторні захворювання, серед яких грип, ходять рука об руку. Низька температура, на думку фахівців, здатна пригнічувати імунітет, через що людина отримує більше шансів підхопити інфекцію.

2. Напади астми

Вдихання холодного повітря через рот може спровокувати спазми легенів. Щоб уникнути цього, фахівці рекомендують носити в холодну пору року захисну маску або шарф і намагатися дихати через ніс, щоб морозне повітря встигало нагрітися.

3. Мігрені

Фахівці розповіли як зимова погода впливає на людину

Фото: Мігрень (Point.md)

Зниження атмосферного тиску, що спостерігається при падінні температури, може викликати сильний головний біль.

4. Зниження лібідо

Відомо, що зменшення сонячного світла знижує вироблення гормону щастя – серотоніну. Також холод негативно впливає на нейромедіатори. І те, і інше пригнічує сексуальний потяг.

Позитивний вплив

1. Прискорює спалювання жиру

Експерти з'ясували, що холод допомагає організму ефективніше боротися із зайвою вагою. Низькі температури сприяють виробленню і запасанню корисного бурого жиру та спалюванню білої жирової тканини.

2. Зменшує запалення м'язів

Дослідження показали, що люди, які займаються фізичними навантаженнями при низькій температурі, швидше відновлюються, ніж ті, хто тренується при високих температурах. Також відомо, що холод зменшує запалення та знімає біль.

3. Покращує мозкову діяльність

Фахівці розповіли як зимова погода впливає на людину

Фото: Книги (liveinternet.ru)

На думку вчених, в холодну пору мозок людини працює краще. Вони стверджують, що будь-яка розумова діяльність стає більш ефективною, коли за вікном ллє дощ, сніг або гуляє сильний вітер.

До речі, дієтологи назвали продукти, необхідні для зимового меню.