ua en ru

Стадії алкоголізму: як розпізнати залежність на ранній стадії

Стадії алкоголізму: як розпізнати залежність на ранній стадії фото: Стадії алкоголізму

Етиловий спирт відноситься до числа речовин, що викликають залежність, і знаходиться серед них в провідному становищі.

Етиловий спирт відноситься до числа речовин, що викликають залежність, і знаходиться серед них в провідному становищі. Причина цього криється в соціальних факторах:

звичаї, традиції;
схвалює ставлення суспільства;
юридичні послаблення до алкогольних напоїв, як токсичного, а не наркотичного препарату.
Систематичне вживання викликає розвивається потяг, яке прийнято класифікувати по трьох основних стадіях. Кожна з них поділяється на безліч ознак, за якими можна розпізнати розвиток потягу.

Прояви алкогольної залежності на різних стадіях

На початковому етапі характерні наступні прояви:

формується потяг до «пляшці»;
зростає толерантність до спиртного;
втрачається контроль над споживанням;
змінюється принцип вживання;
з'являються особистісні зміни.
Розпізнати залежність на ранній стадії майже не вдається. Людина поводиться як «все», немає і клінічних проявів. На другій стадії симптоми вже помітні і можуть бути класифіковані наступними проявами:

змінюється картина сп'яніння;
збільшується толерантність;
виникає абстинентний синдром.
Хворий починає ставитися до алкогольних напоїв, як до чогось потрібного і буденного. Чи не виникають думки про шкоду продукту і відмову від вживання. Невелика ранкова «доза» вже не п'янить, а прийом у великих кількостях не приносить ефекту ейфорії. Точніше він проявляється, але ненадовго, ейфорію легко змінює:

розгальмування;
рухова активність;
в ряді випадків агресія.
Розпізнати на ранньому етапі перші ознаки алкогольної залежності можна і по повній втраті контролю над кількістю. Як правило, слова: «Вип'ю 100 грам і все» після прийому горезвісної дози забуваються. Також на цій стадії про розвиток недуги починає сигналізувати мозок, що проявляється в гострих психозах.

Недуга, яка досягла третього етапу, вже не приховується. У наявності наступні симптоми:

соціальна деградація;
токсична енцефалопатія;
тяжкі ураження внутрішніх органів.
Перехід від початку звикання до спиртних напоїв до третьої стадії в середньому триває 15-20 років. Тут багато що залежить від оточення хворого і особистісних характеристик.

Коли починати лікування

Перший тривожний дзвіночок, який сигналізує про що розвивається звичкою - це синдром відміни. Даному стану характерний ряд ознак:

починають трястися руки;
з'являються проблеми зі сном;
голова розколюється".
На цьому етапі спостерігаються перші порушення в області психічного стану. Все це, привід починати лікування. Адже якщо пустити справу на самоплив, далі буде гірше. Спочатку починаються запої. Систематичне вживання «міцних» напоїв буде виправдовуватися спробами усунути неприємні ранкові симптоми - похмілля. Потім ранкові 100 грам увійдуть до звички, що в підсумку призведе до третьої стадії, лікування якої без спеціалізованого втручання в більшості випадків неефективно.

Коли потрібно лікування в клініці

З точки зору загальної ефективності, клінічний втручання корисно на будь-якому етапі. У будь-якому випадку, буде краще, якщо стан пацієнта буде під наглядом фахівців. У клініці лікарям легше здійснити і контролювати обрану схему лікування і допомогти, якщо щось піде не так. Рекомендуємо звернутися в клініку з лікування від алкоголізму Ресенс resens.com.ua.

Для пацієнта, клінічне лікування - це можливість вирватися з кола, по-новому подивитися на себе і життя. Це важливий фактор, адже наявність залежності на період її лікування та реабілітації супроводжується внутрішньою боротьбою, психологічним конфліктом пацієнта з самим собою. В цей час, близькість лікуючого лікаря в сукупності з доброзичливим ставленням дають кращий ефект.

Як вибрати клініку

Є ряд факторів, на які бажано акцентуватися при виборі клініки:

До початку лікування варто дізнатися, чи передбачений в обраній клініці договір на надання послуг. Якщо немає - можна йти далі.
Другий фактор - ціни. Занадто низька ціна - це привід, але не для радості, а роздуми. Чому дешево, в чому причина? Якщо це не сезонні акції або рекламну пропозицію молодої компанії - варто відмовитися. Адже зрозуміло, що за копійки і лікувати будуть відповідно.
Анонімність. Боятися розголосу - це нормально і для багатьох цей критерій є визначальним при виборі медичного закладу.
Варто пам'ятати, що результативність процедур залежить від персоналу. Тому до вибору клініки треба підходити з розумінням покладеної на неї відповідальності. А якщо в регіоні перебування хворого багато лікувальних установ буде краще, якщо розглянути кожне з них окремо.