ua ru

Стало відомо, скільки літрів алкоголю випиває середньостатистичний європеєць

Стало відомо, скільки літрів алкоголю випиває середньостатистичний європеєць Фото: Алкогольні напої (pixabay.com/holdosi)

Європа зайняла провідну позицію в рейтингу "пристрасті" до алкоголю

Пристрасть європейців до алкоголю стане причиною підвищеного ризику розвитку декількох типів раку. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані організації United European Gastroenterology.

Європа стала лідером за рівнем споживання алкоголю на душу населення. За даними ВООЗ, середній європеєць випиває 11,2 літри алкоголю на рік. Кожен п'ятий європеєць старше 15 років напивається принаймні раз на тиждень.

Для порівняння, американці та африканці п'ють на 20% і в два рази менше спиртного відповідно.

"Почесне" перше місце в рейтингу споживання алкоголю в Європі з 18,2 літрами на душу населення в рік займає Литва.

Зазначається, що вживання алкоголю європейцями в цілому не виходить за рамки помірного, однак, на думку медиків, його достатньо для підвищення ризику розвитку раку шлунка і кишечника.

"Канцерогенні ефекти алкоголю в першу чергу позначаються на шлунково-кишковому тракті. За великим рахунком, вживання алкоголю в будь-яких кількостях спричиняє ризик", - відзначив глава Британського товариства гастроентерологів Річард Гарднер.

У 2014 році фахівці ВООЗ дійшли висновку, що близько чверті смертей від захворювань шлунково-кишкового тракту пов'язані з вживанням алкоголю. За даними організації, до 2030 року кількість випадків виникнення раку досягне 22 млн.

До речі, російські ЗМІ назвали екс-нападника збірної України "футболістом-алкоголіком".