Супрун відповіла на популярні питання про вибір сімейного лікаря

Супрун відповіла на популярні питання про вибір сімейного лікаря
Фото: Лікар (УНІАН)

Якщо вирішили поміняти лікаря - немає необхідності окремо розривати з ним декларацію

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун знову відповіла українцям на популярні питання про вибір сімейного лікаря. Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці.

1. Чи має декларація термін дії?

Декларація, яку ви підписуєте зі своїм сімейним лікарем або лікарем - безстрокова. Вона діє до тих пір, поки ви не вирішите укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно вибрати сімейного лікаря або терапевта.

2. Що робити, якщо мій лікар змінив місце роботи?

Заклад, в якому ви підписали декларацію, зобов'язаний повідомити про зміну роботи вашого лікаря заздалегідь. Надалі ви вирішуєте - або підписати декларацію з іншим лікарем у цьому медзакладі, або продовжити обслуговуватися у вашого лікаря, однак в іншому місці. Якщо у вас будуть проблеми з пошуком нового лікаря, зверніться до департамент/ управленияе охорони здоров'я і вам допоможуть.

3. Що робити, якщо мій лікар пішов у відпустку або на лікарняний?

В такому разі адміністрація медустанови, в якій працює ваш лікар знайде іншого спеціаліста, який в цей період замінювати вашого лікаря.

4. Що робити, якщо я поїхав в інше місто і захворів?

Якщо ви поїхали в інше місто, і там щось сталося, то працює невідкладна допомога. Зверніться в найближчий заклад з надання первинної медичної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення потреби немає.

5. Чи залишаться виклики сімейного лікаря на дім?

Так, виклик на будинок сімейного лікаря, терапевта та педіатра входить в перелік послуг, які надаються в первинній ланці. Кожен лікар зможе виїжджати до своїх пацієнтів. Щоб вирішити, чи потрібно їхати на виклик, лікар поспілкується з пацієнтом по телефону і вирішить, чи потрібно їхати, чи достатньо буде консультації по телефону, або пацієнт зможе сам приїхати в амбулаторію. Буде лікар виїжджати додому - залежить від стану пацієнта, а не від того, як далеко він знаходиться від лікаря.

6. Чи можу я підписати декларації з кількома лікарями?

Ні, ви можете підписати декларацію лише з одним лікарем. Він повинен стати вашою довіреною особою в більшості питань здоров'я. При укладанні декларації з новим лікарем, попередня декларація анулюється автоматично.

7. Як розірвати декларацію з лікарем?

Якщо вирішили поміняти лікаря - немає необхідності окремо розривати з ним декларацію. Достатньо підписати декларацію з новим лікарем. Попередня декларація анулюється автоматично.

Як раніше писав Styler, Уляна Супрун пояснила, як тепер викликати лікаря додому.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся