ua en ru

Складний вік: підлітки зізналися, коли викурили першу сигарету

Складний вік: підлітки зізналися, коли викурили першу сигарету Фото: Палить кошеня з "Ну, постривай!" (vk.com)

Опублікували статистику поширення куріння, з 2003 кількість неповнолітніх курців зменшилася

Українські підлітки у віці 15-17 років стали менше курити. При цьому рівень доступності сигарет для юних українців залишається високим, що може бути однією з причин.

Про це свідчать дані "Європейського опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин – Еспада (ESPAD)".

Серед 18-літніх українців 49,2%, - а це кожен другий, відзначили, що придбати сигарети "дуже легко" або "скоріше легко".

Така доступність сигарет може викликати поширення шкідливої звички серед молоді. Кожна третя дівчина (32%) і кожен другий хлопець (52,8%) у віці 16 років зізналися, що курили хоча б один раз в житті. Серед повнолітніх цей показник ще вище – 67,1% юнаків і 48,7% дівчат.

Також під час опитування визначили чітку тенденцію: частка підлітків, які хоча б раз у житті спробували сигарети, вище серед мешканців міст (особливо обласних центрів), в той час як в селах неповнолітні курять менше.

У порівнянні з попередніми роками, можна спостерігати тенденцію зменшення кількості курців серед підлітків у віці 16-18 років. Наприклад, якщо в 2003 році хоча б раз палили 80% хлопців і 60% дівчат цього віку, то в 2015 році ці цифри склали 60% і 46% відповідно.

Статистика розповсюдження тютюнопалінняФото: Статистика розповсюдження тютюнопаління (24tv.ua)

До речі, Луганська прокуратура розслідує фінансування ЛНР виробниками нелегального тютюну.