ua en ru

Вчені довели, що лінь може бути заразною

Вчені довели, що лінь може бути заразною Фото: Лінь може бути заразною (freepik.com)

Європейські фахівці прийшли до цікавого висновку

Такі людські якості, як лінь, нетерплячість і розсудливість можуть бути "заразними", і формуються під впливом соціуму. Всі ці якості запозичуються людьми несвідомо. До такого висновку дійшли французькі вчені.

Як пише видання Dni24, в експерименті брали участь 56 добровольців. Піддослідні приймали рішення як до, так і після того, коли це робили інші учасники. При цьому вони не знали, що рішення інших учасників контролювалися вченими.

Добровольці вважали, що інші поділяли їх точку зору. Цей феномен має назву "ефект помилкового консенсусу". Крім цього, експерти зафіксували і "ефект соціального впливу", коли точки зору учасників ставали схожі на переконання інших, що частково зумовлено і "ефектом помилкового консенсусу".

Ті учасники, у яких "ефект помилкового консенсусу" був виражений менше, частіше копіювали дії оточуючих, а ті респонденти, які були впевнені в тому, що точка зору інших схожа на їхню власну, - набагато рідше наслідували іншим.

Використовуючи математичне моделювання, дослідники з'ясували, що обидва ефекти, а також зв'язок між ними, допомагали людям більше дізнаватися про переконання оточуючих, а такі риси, як лінь, нетерплячість і розсудливість можуть формуватися під впливом соціуму.

Раніше німецькі вчені зробили приголомшливе відкриття в методах лікування раку.