Вчені довели, що соцмережі змушують відчувати себе самотнім

Вчені довели, що соцмережі змушують відчувати себе самотнім
Фото: Людина в соцмережі

Facebook, Twitter і Pinterest посилюють у людей почуття самотності

Американські психологи довели, що соціальні мережі, зокрема Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat, Tumblr і Pinterest, посилюють у людей почуття самотності. Про це свідчить доповідь учених, передає ВВС.

В опитуванні дослідників взяли участь дві тисячі респондентів, вік яких становив від 19 до 32 років.

Згідно з результатами дослідження, якщо людина щодня проводить у соцмережах більше двох годин, у неї подвоюється ризик розвитку соціальної ізоляції.

Психологи також зазначили, що ідеалізовані образи на сторінках соцмереж можуть змусити людину відчувати заздрість.

"Ми поки точно не знаємо, що відбувається раніше - використання соцмереж або відчуття соціальної ізоляції. Можливо, молоді люди, які спочатку відчували соціальну ізоляцію, звертаються до соцмереж. Або ж часте використання соцмереж якимось чином викликає почуття ізоляції від реального світу", - пояснила співавтор дослідження, професор Пітсбурзького університету Елізабет Міллер.

Вчені довели, що соцмережі змушують відчувати себе самотнім

Фото: Соцмережі

На думку професора Піттсбурзького університету Брайана Примака, сучасні технології багато в чому ускладнюють спілкування, а не спрощують його.

"Хоча на перший погляд, здається, що соцмережі дають можливість заповнити цю соціальну порожнечу, це дослідження говорить про те, що вони можуть бути не тим рішенням проблеми, яке люди сподівалися отримати", - розповів Примак.

Психологи довели: чим більше часу людина проводить в мережі, тим менше часу залишається для спілкування в реальному світі.

До речі, Facebook почав використовувати штучний інтелект для виявлення схильних до суїциду користувачів.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся