ua en ru

Вчені розповіли, чим небезпечна їжа в пластиковій упаковці

Вчені розповіли, чим небезпечна їжа в пластиковій упаковці Фото: Салати в пластиковій упаковці (voskr-news.ru)

На листках салату, який зберігався в холодильнику в пластиковій тарі, виявили сальмонелу

Британські біологи показали, що вживання листя салату, охолоджених і поміщених в пластикову тару, може бути небезпечно для здоров'я. Дослідження опубліковане в журналі Applied and Environmental Microbiology, коротко про нього повідомляє видання EurekAlert!

Вчені з'ясували, що у поміщеного в упаковку салату в разі наявності на його листі невеликих ушкоджень до двох разів підвищується вірогідність розмноження бактерій Salmonella enterica. Патогени, як встановили дослідники, разом з соком рослини утворюють мікробні біоплівки, які виявляють сильну стійкість до змивання.

У ході типового п'ятиденного зберігання в холодильнику на листках упакованого салату вчені виявили близько сто тисяч окремих бактерій Salmonella enterica.

Спочатку сальмонели потрапляють на листя салату при їх вирощуванні у відкритому грунті. Туди вони потрапляють завдяки комахам, птахам і через добрива. Однак, на думку авторів дослідження, Salmonella enterica можуть потрапити на листя і з переробленої проточної води.

Вчені також показали, що сальмонели можуть потрапити в судинну систему рослин, звідки їх неможливо видалити. Крім салату, патоген можна виявити також і на упакованому шпинаті.

Нагадаємо,