ua en ru

Вчені розповіли, як подолати дитячий страх перед стоматологами

Вчені розповіли, як подолати дитячий страх перед стоматологами Фото: Страх дитини (zdorovie.com)

У Великобританії знайшли способи, як допомогти дітям подолати страх під час прийому у стоматолога

Британські вчені знайшли кілька способів, щоб допомогти дітям подолати страх зубних лікарів.

Фахівці радять дозволити дитині скористатися спеціальною стресовою кулею або написати листа. Це допоможе подолати подібний страх у 60% випадків.

Страх стоматолога є одним з найбільш гострих для середнього та старшого покоління пострадянських країн. Вся справа в тому, що вони ще пам'ятають, що таке радянська стоматологія, яка практично не визнавала знеболювання.

Страхи сучасних дітей найчастіше засновані лише на упередженнях, але не на якомусь особистому досвіді. Наприклад, у Великобританії більше третини всіх дітей відчувають страх перед відвідуванням стоматолога, а це може привести до серйозних проблем із зубами.

Вчені з Університету Шеффілда випустили нове керівництво для батьків. У ньому містяться деякі рекомендації щодо подолання страху зубних лікарів, засновані на практичному досвіді.

Як вже було сказано, дітям надається можливість написати лист своєму дантистові або здавити спеціальний стресовий м'ячик. Можуть бути й інші варіанти: фахівці радять дозволити дитині вибрати власний варіант невеликого заохочення за відвідування стоматолога.

А оот примушувати дітей або вдаватися до яких-небудь погроз автори рекомендацій не радять.

Загалом, найбільш продуктивним є метод заохочення або відверта розмова з дитиною про її страхи та пояснення того, що немає причин боятися.

Для якоїсь дитини буде корисним виплеснути негативні емоції, стискаючи м`ячик, а когось найбільше мотивує заохочення у вигляді морозива або походу в кіно.

Також фахівці підкреслюють, що діти повинні отримати повноцінну інформацію про необхідність подібного візиту, аби вони могли прийняти відповідальне рішення.

Приховуючи які-небудь подробиці, батьки лише підживлюють страх дитини. Не варто говорити дітям, що під час візиту до стоматолога вони зовсім не відчувають ніякого болю, адже це не відповідає дійсності. Брехати дітям не можна, їм потрібно повідомити, що неприємні відчуття абсолютно необхідні для появи білосніжної здорової посмішки, та нагадати, що за візит дитина отримає заохочення.

До речі, сон дитини безпосередньо залежить від наявності смартфона в кімнаті.