Вчені розповіли, як стать дитини впливає на здоров'я матері

STYLERКраса і здоров'я        28.10.2016 - 13:51
Фото: Дитина (wallpapers-images.ru)
Фото: Дитина (wallpapers-images.ru)

Після народження хлопчиків зростають довгострокові ризики для здоров'я жінок

Вчені з Університету Гранади в Іспанії вважають, що виношування хлопчика піддає жіночий організм значно більшого тиску, ніж виношування дівчинки.

На думку вчених, причина полягає в хімічних речовинах, що виділяються немовлятами, які викликають запальні процеси у вагітних.

Під час виношування діти створюють і виділяють в материнський організм хімічні речовини, які запускають запальні процеси. Відомо, що ці процеси пошкоджують клітини. Іспанські вчені вважають, що хлопчики виробляють відчутно більшу кількість таких хімікатів, ніж дівчатка.

В результаті після виношування або народження хлопчиків довгострокові ризики для здоров'я жінок зростають. Наприклад, збільшується ризик розвитку депресій і, навіть, хвороби Альцгеймера.

Одночасно з тим, автори дослідження підкреслюють, що ніякої різниці в рівні болю під час пологів при народженні хлопчиків і дівчаток не існує.

Проте в жіночому організмі спостерігається велика ступінь пошкодження на клітинному рівні через більш агресивне хімічне середовище, яке виробляють хлопчики.

Йдеться про хімічні компоненти під назвою вільні радикали, за наявності яких в організмі жінки відбувається така ж реакція, як і при інфікуванні, тобто сильні запальні процеси.

Дослідники також встановили, що організми дівчаток самі по собі проявляють меншу кількість ознак стресу та запалення після появи на світло.

Ці висновки вчені зробили після спостереження за 56 здоровими вагітними в одній з лікарень Іспанії. 27 жінок народили хлопчиків і 29 – дівчаток. Після пологів дослідники брали у мам зразки крові з пуповини та аналогічні аналізи у дітей.

До речі, в Ізмаїлі "коп" прийняв передчасні пологи двійні.

On Top