Вчені створили тест для вагітних, який врятує життя тисяч дітей

Четвер 30 березня 2017 11:38
Вчені створили тест для вагітних, який врятує життя тисяч дітей
Фото: Вагітність

Лікарі зможуть передбачати ризик ускладнень у вагітної жінки

Британські вчені створили тест, завдяки якому вагітні жінки з небезпечним для життя захворюванням зможуть виносити дитину. Таким чином, вдасться врятувати до 1000 життів новонароджених на рік. Про це повідомляє видання The Telegraph.

В результаті дослідження, яке провели вчені з Лондонського університету, з'ясувалося, що за допомогою нового тесту лікарі змогли передбачити ризик ускладнень у 84 відсотків матерів.

Близько трьох відсотків вагітних жінок страждають від прееклампсії – захворювання при якому артеріальний тиск досягає настільки високого рівня, що з'являється загроза для життя матері та дитини.

На сьогоднішній день єдиним рішенням є передчасні пологи. Але якщо проблема виникає до 34 тижня вагітності, лікарі стикаються зі складним вибором – або спровокувати небезпечні передчасні пологи, або чекати, піддаючи великому ризику життя матері та дитини.

За статистикою через ускладнення, зумовлені прееклампсією, щорічно вмирає близько 1000 дітей. Завдяки створеному вченими тесту у лікарів з'явиться можливість зрозуміти, наскільки безпечним є збереження дитини в утробі на більш довгий термін.

Тест враховує різні чинники, зокрема вік матері, термін вагітності, період, коли була діагностована прееклампсія, артеріальний тиск, рівень білка в сечі, функції печінки та нирок, рівень кисню в крові, необхідність лікування для контролю артеріального тиску та запобігання судом.

"Знання того, коли потрібно втручатися та викликати пологи, має вирішальне значення, і ця робота дуже корисна для виявлення жінок, яким дійсно потрібна ретельна медична допомога", - розповіла керівник проекту професор Шакіла Тхангаратінам.

До речі, в Україні аборти можуть стати незаконними.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся