ua en ru

Вчені з'ясували, що в кімнаті з батьками діти сплять менше

Вчені з'ясували, що в кімнаті з батьками діти сплять менше Фото: Малюк (pixabay.com/Profile)

Експерти рекомендують дітям від 6 місяців спати в іншій кімнаті

Дослідники з'ясували, що дитина у віці після шести місяців втрачає до 40 хвилин сну вночі, коли спить в кімнаті разом з батьками. Втрата сну, перш за все, призводить до ризику істерик та ожиріння у дітей, передає Daily Mail.

За даними дослідження, в середньому дев'ятимісячні діти, які сплять самостійно, отримують майже 10,5 годин сну на добу. А ті, які сплять з батьками, отримують лише дев'ять годин і 47 хвилин.

Причиною є те, що вони мають у чотири рази більше ймовірності того, що батьки протягом ночі заберуть їх до себе. Це може викликати у них звичку вимагати увагу: просити пляшечку або грудне вигодовування перш ніж вони знову заснуть.

При цьому відзначається, що дітям до 6 місяців краще спати разом з батьками, щоб запобігти синдрому раптової дитячої смерті. Проте вчені відзначили, що це викликає порочне коло, адже дитина періодично прокидається вночі, а батьки реагують на це. І замість того, щоб дитина заснула самостійно, вони намагаються заколисати малюка. Дитина до цього звикає, і починає вимагати до себе уваги вже в більш пізньому віці.

Так, на думку вчених, батьки повинні надавати дітям окрему кімнату від 6 місяців. При цьому інші вчені, які побачили результати дослідження, переконані, що діти отримують таку ж кількість сну, коли проводять ніч в кімнаті з батьками.

"Можливо, акцент слід робити не на загальній кімнаті, а на процедурах, які призводять до того, що дитина засинає", - зазначили автори дослідження.

До речі, українці просять допомогти врятувати життя дворічному хлопчикові.