ua en ru

Догляд за шкірою рук: тонкощі і секрети

Догляд за шкірою рук: тонкощі і секрети доглянуті жіночі руки своїм дотиком можуть звести з розуму будь-якого чоловіка

Стан шкіри рук для жінки важливо не менше, ніж стан шкіри обличчя. Правильний догляд дозволяє пом'якшити, а то і зовсім нівелювати негативний вплив навколишнього середовища, хімічних подразників, перепадів температури, сонячного впливу і багато

Великий футболіст Зінедін Зідан заявляв, що в момент знайомства з дівчиною насамперед звертає погляд на її руки. Нам здається, що так поступає не тільки він. Ніжні, м'які, доглянуті жіночі руки своїм дотиком можуть звести з розуму будь-кого. Тоді як шорсткі, почервонілі, з облупившимся лаком викликають абсолютно протилежні емоції. Тому догляд за шкірою рук у домашніх умовах (адже далеко не всі мають кошти для відвідування професійних салонів для виконання дорогих процедур) повинен стати звичною частиною повсякденного життя будь-якої жінки.

До того ж хочеться зауважити, що турбота повинна бути постійним, щоденним заняттям. Тому регулярні домашні процедури при меншій вартості володіють набагато більш вираженим ефектом. Крім того, ви будете впевнені в тих інгредієнтів, які в них використовуються - їх свіжості, якості, кількості та індивідуальної переносимості компонентів. Проаналізувавши всі плюси, кожна жінка повинна зробити висновок: піклуватися про руках потрібно регулярно, а не тільки перед святами. Для цього краще взяти на озброєння декілька простих правил. Саме про них і поговоримо далі.

Отже, стан шкіри рук важливо так само, як і стан шкіри обличчя. Правильний догляд дозволяє пом'якшити, а то і зовсім нівелювати негативний вплив навколишнього середовища, хімічних подразників, перепадів температури, сонячного впливу і багато чого іншого. Зрозуміло, що руки - наше все: ними ми виконуємо всю роботу по будинку і на вулиці, переносимо тяжкості. Шкіра рук приймає на себе перший удар всіх впливів, у зв'язку з чим легко пошкоджується. Виникають мікрорани, тріщини, мозолі, лущення, почервоніння, сухість або, навпаки, підвищена пітливість. Для попередження багатьох проблем почати потрібно з регулярного очищення рук. Хоча ми знаємо про подсушивающем ефекті мила, без нього не обійтися. Краще користуватися м'якими видами мила з показниками кислотності, наближеними до природних. Оптимальним вважається рівень 5рН. Коли є можливість вибирати, віддавайте перевагу рідкого мила. Під час миття не можна сильно терти шкіру. Якщо руки дуже брудні, краще буде скористатися спеціальними косметичними засобами, можна застосовувати свіжовичавлений сік лимона.

Догляд за шкірою рук: тонкощі і секрети

Правила догляду за шкірою рук складаються з декількох обов'язкових пунктів.

Вода, якою ви миєте руки, по температурі повинна бути близькою до кімнатної. Давно доведено негативний вплив як гарячої, так і холодної води. Перша сушить шкіру, друга робить шкірний покрив грубим і шелушащимся. Будь-який контакт з водою повинен закінчуватися її видаленням з шкіри. Витерти, промокнути, скористатися сушкою - обов'язкова вимога. Це викликано тим, що мокра шкіра зневоднюється значно інтенсивніше. Крім того, потрібно враховувати ступінь жорсткості води, якою ви користуєтеся. І якщо змінити показники жорсткості не у ваших силах, «пом'якшують» її вплив хоча б приємною температурою.

Під час миття чого-небудь, дрібного прання, роботи в саду чи на городі вашими супутникам повинні бути рукавички. Так, звичайні гумові або бавовняні прогумовані рукавички на руках, а не в кишені врятують шкіру рук від впливу води, хімії, бруду, захистять від порізів, подряпин і багато чого іншого.

Двічі в день покривайте руки поживними, пом'якшувальною косметичними засобами. Це можуть бути креми, гелі, сироватки. Якщо ж ви - володарка сухої шкіри, ця процедура повинна повторюватись після кожного контакту з рідиною. В залежності від проблем, що виникають, крем повинен містити певні компоненти. Так, екстракт ромашки володіє дезинфікуючим та ранозагоювальним ефектом, алое - зволожуючим. Наявність лецитину і гліцерину дозволяє пом'якшити шкіру.

Дотримуючись цих нескладних правил, можна домогтися приголомшливого ефекту і в будь-якому віці мати гарні руки.

Догляд за шкірою рук і нігтями

Доглянуті нігті і руки взагалі - ознака стильною і поважаючої себе жінки.

Ви вже зрозуміли, що домашні процедури вимагають не стільки професіоналізму і грошей, скільки сили волі. Адже основна вимога - регулярність. Це стосується всіх типів шкіри, але особливо характерно для сухої. Догляд за сухою шкірою рук складається з декількох аксіом, на які ми вже звертали увагу. Але саме для власниць сухої шкіри їх виконання - гарантія відсутності проблем:

- Після миття рук неодмінно потрібно їх висушити, нанести зволожуючий крем.

- Будь-який контакт з хімією - тільки в рукавичках!

- Будь-який контакт з сонцем - через нанесення крему, що володіє достатнім ступенем захисту від ультрафіолету.

- В мороз і вітряну погоду руки повинні бути захищені рукавицями, під якими - захисний крем.

Догляд за шкірою рук: тонкощі і секрети

Мити руки краще натуральним милом ручної роботи. Його можна купити або виготовити самостійно, підібравши ті інгредієнти, які підходять вашому віку, типу шкіри, наявних проблем. А ось про антибактеріальних сортах краще забути.

Сміливо користуйтеся яєчним білком, огірковим, смородиновим або лимонним соком, натуральними маслами - оливковою, соняшниковою, лляною.

Ванночки з кукурудзяного або картопляного крохмалю в пропорції 1 чайна ложка сировини на склянку теплої води допомагають пом'якшити не тільки шкіру рук, але і проблемні шорсткі ділянки на ліктях.

Такі процедури чудово зволожують не тільки шкіру, але і нігті. Рослинні олії є відмінним природним зволожувачем для нігтів. Втирання нерафінованих олій в нігтьову пластину робить ороговілі ділянки здоровими і блискучими.

На сьогоднішній день потрібно розрізняти специфіку догляду за натуральними і нарощеними нігтями. Природні нігті вимагають постійного живлення, пом'якшення, видалення кутикули. Корисні поживні масажі з використанням фруктових соків, олій. Манікюр потрібно робити в середньому один раз в 2 тижні. Нігті, як і весь організм, будуть вдячні за живильні маски, збалансований раціон харчування, дбайливе до себе ставлення, що виражається у використанні якісних лаків.

Штучні нігті вимагають уникати ударів і навантажень, користуватися професійними лаками та іншими засобами. Обов'язковим є застосування масел для нігтьової пластини і кутикули, спеціальних лосьйонів, кремів.

Процедури по догляду за шкірою рук

Більш серйозний правильний догляд за шкірою рук передбачає застосування масок, пілінгів, обгортань для рук. Пілінги можна проводити, застосовуючи готові скраби або приготовані на дому суміші. Звичайна подрібнена морська сіль, кавова гуща, цукор, перемелена яєчна шкаралупа у поєднанні з медом, жирної сметаною і декількома краплями ефірного масла дадуть фору багатьом дорогим процедур у косметичному салоні. Перед пілінгом не забудьте розпарити руки в теплій воді - так видалення шару відмерлих клітин буде більш ефективним. Після використання скрабу бажано зробити живильну або відновлює маску, а завершити весь цикл процедур потрібно нанесенням живильного і зволожуючого крему.

Догляд за шкірою рук так само важливий, як і за шкірою обличчя

Про масках хочеться сказати окремо. Приготовлені вдома безпосередньо перед вживанням оливково-медова, вівсяно-медова, олійно-жовткова, медово-жовткова, картопляна, воскова та багато інших маски сприятливо діють на шкіру: живлять, розгладжують, зволожують, пом'якшують. Інгредієнти для них завжди під рукою, а от вплив на шкіру не можна переоцінити. Після нанесення суміші на будь руки рекомендується надіти рукавички з поліетилену або навіть звичайні пакети. Далі утепляете їх рушником, теплими рукавицями - і насолоджуєтеся теплом і спокоєм 20 хвилин. Таке обгортання дозволяє краще й швидше засвоїтися всім поживним речовин, робить шкіру шовковистою.

Щоденний догляд за шкірою рук

Виконуючи нехитрі поради по догляду за шкірою рук, можливо уникнути передчасного старіння, погіршення стану шкірного покриву.

Але що робити, якщо не було можливості скористатися рукавичками або не підійшло мило, робота передбачає постійне знаходження на вулиці або контакт з агресивними речовинами? Почервоніння, лущення, пітливість стають постійними супутниками жінки. Як же з ними боротися? У таких випадках турбота про ручках буде мати свої особливості.

Почервоніння шкіри частіше проявляються взимку. Це результат переохолодження або навіть обмороження шкіри. Крім того, червона шкіра рук може бути сигналом наявності проблем з серцем, судинами, патологіями в циркуляції крові у верхніх кінцівках. У будь-якому випадку корисним буде застосування контрастних ванн. По можливості двічі в день на 5-10 хвилин занурюйте руки по черзі в гарячу і холодну воду. Після цього обов'язково потрібно наносити жирний живильний крем.

У разі підвищеної пітливості, яка найчастіше проявляється влітку, потрібно обробляти шкіру 2%-вим спиртовим розчином саліцилової кислоти. Чудовий ефект дають ванни з екстрактом шавлії, відвари кори дуба, міцний чай.

Для попередження розтріскування, лущення шкіри на руках потрібно користуватися захисними засобами, не забувати про рукавичках. Крім того, найменші мікротравми потрібно ретельно обробляти перекисом водню, йод. Такі процедури необхідні, щоб уникнути інфікування ран. Перегляньте свій раціон - при лупиться шкірі введіть у нього більше зелених овочів, молочних продуктів, не відмовляйтеся від яловичої печінки.

Стан шкіри багато в чому залежить і від загального стану організму, м'язової системи. Тому дуже корисною буде щоденна гімнастика для верхніх кінцівок. Її мета - зняти втому, напруження, що накопичилися за день, а в глобальному масштабі - запобігти деформації рук в майбутньому.

Любіть себе, балуйте нескладними, але корисними процедурами - і ваші руки завжди будуть викликати заздрість у жінок і бажання до них доторкнутися у чоловіків!