Україна очолила список держав за кількістю смертей від забрудненого повітря

Україна очолила список держав за кількістю смертей від забрудненого повітря
Фото: Україна очолила список держав за кількістю смертей від забруднення повітря (flickr.com)

Вчені звинувачують у забрудненні повітря в пострадянських країнах залишену у спадок від СРСР промисловість

Україна посіла перше місце в світі за кількістю смертей від забрудненого повітря. Про це йдеться в дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Згідно з даними ВООЗ, протягом 2012 року в Україні від забруднення повітря пішло з життя 54507 українців. Статистика показує 120 померлих на 100 тис. населення.

Забруднене повітря в нашій країні викликає в 4 рази більше смертей, ніж у 5 "чистих країнах світу (Ісландія, Фінляндія, Ліберія, Канада, Вануату) разом узятих.

Відзначимо, що крім України, в п'ятірку рейтингу за кількістю смертей потрапили Болгарія, Білорусь, Росія, а також Боснія і Герцеговина.

Україна очолила список держав за кількістю смертей від забрудненого повітря

Фото: Список держав за кількістю смертей від забруднення повітря (theguardian.com)

Високу смертність від забруднення повітря в пострадянських країнах вчені пов'язують з залишеною у спадок від СРСР промисловістю. При цьому наголошується, що найбільше забруднення викликають автомобілі, вугільна промисловість і спалювання відходів.

До речі, більше 90% жителів Землі дихають забрудненим повітрям.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся