ua en ru

В Україні передчасно розпочався сезон цвітіння отруйного борщівника

В Україні передчасно розпочався сезон цвітіння отруйного борщівника Фото: Борщівник Сосновського - підступне отруйна рослина (samuray-074.livejournal.com)

Період цвітіння борщівника Сосновського пов'язаний з великою кількістю жертв "краси" цієї рослини. В цьому році люди з опіками від борщівника стали звертатися за медичною допомогою набагато раніше, ніж зазвичай - вже в кінці травня

Борщівник Сосновського - один з небагатьох отруйних рослин, поширених в Україні. В цьому році "сезон опіків" почався раніше звичайного - в кінці травня, замість середини червня.

Борщівник - бур'ян, росте біля доріг, біля лісопосадок, на берегах водойм, на грядках і в міських парках. Високі рослини з пишними кронами суцвіть привертають увагу дорослих і дітей, незнайомих з небезпечними властивостями борщівника. Дотик до листя або стебла борщівника викликає опіки різного ступеня тяжкості. Довго заживають рани, а після лікування залишають на шкірі темні плями.

Період цвітіння борщівника - небезпечний час для контактує з рослиною людини - в Україні зазвичай починається в середині червня і триває до кінця липня. Як повідомляє газета "Експрес", в лікарні звертаються сільські жителі, пасущие скон на луках, рибалки, дачники, а також діти, які будують у буйних заростях рослини курені.

В Україні передчасно розпочався сезон цвітіння отруйного борщівника

Фото: Борщівник, схожий на велетенський кріп, приваблює своїм незвичайним виглядом дітей, які частіше за дорослих страждають від контактів з рослиною (do.gendocs.ru)

Опік від борщівника може проявитися не відразу - через кілька годин, а іноді і днів. Отрута рослини - фурокумарин - здатний викликати опіки шкіри другого ступеня. Від контакту з рослиною шкіра спочатку червоніє, потім з'являються хворобливі відчуття, з часом заповнені рідиною виникають пухирі, причому не тільки в місцях ураження, але і по всьому тілу. У місцях ураження можуть утворитися гнійні рани. Людина, уражена рослиною може відчувати загальну слабкість та нудоту, піднімається температура тіла. Особливу небезпеку борщівник представляє для дітей, людей з тонкою шкірою, а також рудоволосих

Зазначимо, що наслідків від контакту з борщовиком можна уникнути: опіки зазвичай з'являються після того, як ділянка шкіри, куди потрапив сік рослини, виявляються під прямими сонячними променями. Якщо не допустити потрапляння ураженої ділянки під прямі сонячні промені, можна уникнути появи пухирів та інших наслідків. Шкіру, після контакту з рослиною, необхідно птщательно промити холодною водою з милом, можна також обробити розчином марганцівки, фурациліну або іншими антисептиками, після чого намазати засобами від опіків. На сонці краще взагалі не виходити на протязі 48 годин після контакту з борщівником. На місце опіку треба відразу накласти стерильну пов'язку, яка дозволить знизити ймовірність появи пухирів.

Якщо пухирі вже з'явилися, не слід їх мочити і взагалі потрібно постаратися уникати контактів з ними, оскільки рідина може потрапити на інші ділянки тіла, викликавши нові опіки.

Раніше ми писали про те, що в лісах під Києвом встановили відеокамери.