ru ua

Українці стали залежні від селфи

Українці стали залежні від селфи Фото: Селфи небезпечно для вашого здороья

Залежність від селфи визнали психічним захворюванням

Українські психологи стурбовані зростанням числа людей, у яких невинне захоплення селфи переросло в залежність.

За словами психолога Олени Яковенко, вона все частіше стикається з клієнтами, які не можуть прожити і дня без того, щоб не викласти 4-6 фотографій самого себе в соціальні мережі.

"Коли я ставлю питання: "Невже заради кадру ти готовий трохи не в пащу до тигра лізти?", багато відповідають ствердно. У них виникає залежність від лайків у Facebook, схвалення їх знімків віртуальними друзями, а тому для підтримки слави вони готові на все. В основному цим грішать жінки. Я б сказала, що це навіть загроза національній безпеці", - говорить Яковенко.

До речі, американські вчені вже офіційно визнали залежність від селфи психічним захворюванням, але ліки від цієї залежності поки не придумали.

Також селфи може призвести до нещасних випадків. У цьому році в Україні зафіксовано два таких випадки. У травні в селі Смильно Львівської області 13-річна школярка залізла на дах поїзда і попросила подружок сфотографувати її на камеру. В результаті дівчинка отримала потужний удар струмом, в результаті якого 70% її тіла покрилося опіками І-ІІ ступеня.

Другий випадок стався у Київській області. 12-річний хлопчик заліз на дах вагона щоб зробити кілька знімків. Як і в першому випадку, дитина отримала розряд струмом у 27 тис. У. Врятувати його не вдалося.

Нагадаємо, в червні в Євросоюзі висловилися на користь заборони селфи близько пам'яток.