"Не все так просто": Уляна Супрун спростувала міф про дисбактеріоз

"Не все так просто": Уляна Супрун спростувала міф про дисбактеріоз
Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Стверджувати, що у пацієнта "дисбактеріоз" мінімум некоректно

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвінчала міф про діагноз дисбактеріоз. Про це вона напсиала на своїй сторінці в Facebook.

"Якщо вас направили здавати аналіз на дисбактеріоз" або ви отримали невтішний результат і почали лікуватися від нього - не поспішайте. Міжнародна медицина не знає діагнозу "дисбактеріоз". Пояснюємо, чому не варто лікувати саме "дисбактеріоз" і що робити далі. Зазвичай пацієнт, якого направляють здавати аналіз на дисбактеріоз", має проблеми з травленням: болі в животі, здуття, запори або діарея. Ще частіше - це маленька дитина, батьків якої турбує, наприклад, висип або інші речі, які на думку самих мам, тат і лікарів можуть бути пов'язані з травленням", - написала Супрун.

В організмі людини дуже багато різних видів мікроорганізмів - це і бактерії, віруси, гриби, зазначила в. о міністра.

"Коли деякі лікарі не знаходять очевидної причини порушень, вони можуть направити здати "баночку" на "дисбактеріоз". Коли аналіз показує, що хороших бактерій менше, ніж поганих - роблять висновок, що пацієнт хворіє і його потрібно лікувати. Однак не все так просто. В організмі людини дуже багато різних видів мікроорганізмів - це і бактерії, віруси, гриби. Вони живуть і взаємодіють у різних частинах організму: на слизових оболонках, на статевих органах, в органах дихання, кишечнику тощо. І виконують багато корисних функцій", - продовжила вона.

Сучасна медицина зараз активно займається питанням вивчення мікрофлори організму людей і вивчати випадки, коли баланс мікроорганізмів може порушуватися і призводити до розвитку захворювань.

І поки не існує єдиного стандарту щодо правильного співвідношення бактерій певного виду. Вчені вважають, що для кожної людини набір абсолютно індивідуальний. А тому і стверджувати, що у пацієнта "дисбактеріоз" мінімум некоректно.

"насправді, симптоми, які ховаються під "дисбактеріозом" можуть говорити про великий спектр хвороб, які потрібно дослідити в кожному конкретному випадку. Це може бути синдром роздратованого кишечника, коліки у новонароджених, лактозна недостатність, певна кишкова інфекція або взагалі може бути нормою для організму, яку не треба нічим лікувати або просто змінити харчові звички. Кожен випадок вимагає специфічного підходу і лікування". - підсумувала Супрун.

"Не все так просто": Уляна Супрун спростувала міф про дисбактеріоз"Не все так просто": Уляна Супрун спростувала міф про дисбактеріоз

"Не все так просто": Уляна Супрун спростувала міф про дисбактеріозСкріншот (facebook.com/ulanasuprun)

Як раніше писав Styler, Уляна Супрун дала українцям важливий рада.

Фітнес-тренер Аніта Луценко про харчуванні, тренуваннях і схуднення до літа (відео: STYLER.rbc.ua)

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся