Уляна Супрун відповіла на популярні питання про вибір сімейного лікаря

Уляна Супрун відповіла на популярні питання про вибір сімейного лікаря
Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Кінцевого терміну підписання декларацій немає

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун відповіла на популярні питання від українців, що стосуються вибору сімейного лікаря. Відповіді опубліковані на сторінці Facebook Уляни.

Чи можна підписати декларацію з лікарем, який працює вузьким фахівцем, але має спеціальність педіатра/сімейного лікаря/терапевта?

"Кампанія за вибором лікарів діє тільки для фахівців первинної ланки і не стосується вузьких фахівців. Вибирайте лікаря серед фахівців, що працюють в області надання первинної допомоги: для дитини - це педіатр або сімейний лікар. Для дорослого - терапевт або сімейний лікар", - сказала Супрун.

Чи мають дитина і батьки обслуговуватися в одному і тому ж закладі або в одного сімейного лікаря?

"І дорослі, і діти можуть вибрати ті установи та тих лікарів, яких вони хочуть обслуговуватися. Якщо вам подобається конкретний педіатр і ви хочете, щоб саме він став лікарем вашої дитини - ви можете підписати декларацію з ним. Для себе ж знайти сімейного лікаря або терапевта в будь-якому іншому закладі. Але якщо вам зручніше, щоб і ви, і діти ходили до одного фахівця в одному закладі - підпишіть декларацію для одного сімейного лікаря. Вибір за вами", - повідомила в. о міністра.

До якого віку дитини обслуговує педіатр?

"Педіатр може обслуговувати дітей до 18 років. З 18 років потрібно буде підписати декларацію з сімейним лікарем або лікарем", - уточнила Уляна.

Як підписати декларацію дитині?

"За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити мама або тато - присутність всієї сім'ї не обов'язкова. Батьки повинні взяти з собою свої документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини та мобільний телефон", - повідомила Супрун.

Чи обов'язково потрібно вибрати лікаря в квітні?

"Не обов'язково - кінцевого терміну підписання декларацій немає. Вирішіть, якого лікаря хочете вибрати, можна сходити на прийом до декільком фахівцям. Але і не відкладайте все на невизначений термін. Виберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію", - повідомила Супрун.

Чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта?

"Так, навіть без підписання декларації можна безкоштовно відвідувати лікаря, до якого ви ходили раніше. Однак рано чи пізно, треба буде всім підписати декларації. Якщо вас влаштовує лікар, до якого ви ходили раніше, підпишіть декларацію з ним під час наступного візиту", - підсумувала Уляна.

Як раніше повідомляв Styler, в мережі розповіли, що буде, якщо українці не підпишуть декларацію з лікарем.

До Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна, 21 березня, в Броварах презентували першу в Україні пекараню, де будуть проходити навчання і працювати "сонячні люди" (відео: STYLER.rbc.ua)

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся