ua en ru

"Ймовірність отримати вірус": Супрун попередила про небезпеку в салонах краси

"Ймовірність отримати вірус": Супрун попередила про небезпеку в салонах краси Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Вона дала кілька порад

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, чим можуть бути небезпечні салони краси. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"До нас часто звертаються з питаннями про те, як переконатися, що ваш салон краси надає безпечні послуги. На жаль, вірогідність отримати вірус, такий як гепатит, під час косметичних процедур є реальною загрозою, якщо в салоні не дотримуються правил контролю чистоти обладнання", - написала Вона.

Супрун підготувала інструкцію, яка допоможе переконатися, що в салоні краси дотримуються основних заходів безпеки.

Гігієна рук

Своєчасна обробка рук є важливим чинником у захисті від інфекцій, оскільки протягом робочого дня майстер стосується багатьох клієнтів. Дуже важливо, щоб майстер мив руки з милом до і після початку робочої зміни, а також після відвідування туалету. Засоби для гігієни рук і рукавички повинні знаходитися в легкодоступних місцях. Рушники для рук повинні бути одноразового використання, а місця для миття рук – обладнані дозаторами з рідким милом, антисептиком і кремом для догляду за шкірою.

Стерилізація і дезінфекція інструментів і очищення меблів

Обов'язково просіть показати відповідний сертифікат про те, що відповідне медичне обладнання відповідає всім вимогам. Супрун додала, що меблі в салоні повинна бути з матеріалів придатні для обробки та очищення. Обробка поверхонь та дезінфекція інструментів повинна здійснюватися дезінфікуючими засобами, зареєстрованими і дозволеними до використання в Україні.

"Ймовірність отримати вірус": Супрун попередила про небезпеку в салонах краси

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Вентиляція

Важливо своєчасно очищати повітря для зменшення кількості інфекцій, що передаються повітряним шляхом, оскільки салон відвідує велика кількість людей.

Сортування та утилізація відходів

У кожного організму є своя мікрофлора, яка може викликати захворювання при попаданні в організм іншої людини. Тому правильне поводження з відходами знижує ризик поширення інфекцій.

"Ймовірність отримати вірус": Супрун попередила про небезпеку в салонах краси

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Уляна Супрун розвіяла міфи про психічне здоров'я.

Вона вважає, що саме психічне здоров'я дозволяє людям реалізувати свій потенціал, досягати своїх цілей, справлятися з щоденними стресами, продуктивно і плідно працювати і вносити вклад у своє співтовариство.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун