ru ua

Всього 60 секунд: вчені представили найшвидший спосіб загоєння ран

Всього 60 секунд: вчені представили найшвидший спосіб загоєння ран Фото: Еластичний хірургічний клей MeTro (sydney.edu.au)

Вчені створили швидкодіючий безпечний ранозагоювальний засіб, який планують випробувати на людях

Вчені розробили особливий еластичний хірургічний клей MeTro, який здатний загерметизувати критичні рани на шкірі або на органах людини всього за 60 секунд. Про це інформує видання Mashable.

Згідно з наявними даними, винахід містить у своєму складі специфічний набір білків, які під дією ультрафіолетового світла перетворюються на надзвичайно міцний і пружний матеріал. За своїм складом він більш міцний, ніж епітеліальні покрови внутрішніх органів людини.

Після попадання в рану або поріз клею MeTro відбувається повне загоєння деформованої ділянки протягом однієї хвилини. Через деякий час еластичний матеріал розсмоктується, паралельно беручи участь у відновленні розірваних тканин. Повідомляється, що швидкість затвердіння клею легко підвищити, просто посвітивши на рану ультрафіолетом. Більш того, органічний матеріал розпадається, не залишаючи жодних слідів або токсичних відходів в людському організмі.

Вчені вже протестували клей на поранених легенях, а також на інших внутрішніх органах лабораторних свиней. Інноваційний винахід показав гарні результати навіть на пошкоджених артеріях. У всіх випадках клей чудово впорався зі своїм завданням.

Відео: Seal Wounds in 60 Seconds Without the Stitching (www.youtube.com/Mashable Daily)

В теорії, цей клей можна успішно застосовувати в екстрених випадках за типом автокатастрофи, а також у хірургічній та військовій сферах. Найближчим часом будуть проведені дослідження безпосередньо на людях.

Нагадаємо, що нещодавно Супрун поділилася міфічними історіями про вибір лікаря.