ua en ru

"Всім шанувальникам кави": Супрун дала поради щодо вживання напою

"Всім шанувальникам кави": Супрун дала поради щодо вживання напою Фото: Кава (pixabay.com/ru/users/SvenHilker)

Не варто пити каву або взагалі не перебільшувати дозу більше 1-2 чашки в день, якщо після нього ви відчутно прискорюється серцебиття

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про всіма улюблений напій каву. Вона дала поради щодо її вживання, а також повідомила цікаві факти. Інформація з'явилася на її сторінці Facebook.

Скільки кави варто пити?

Європейське відомство з безпеки харчових продуктів (European Food Safety Authority) в 2015 році офіційно рекомендував споживати не більше 400 мг кофеїну в день, і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. В одному американо - 154 мг кофеїну, а в одному еспресо - 77 мг.

Не варто додавати в каву багато вершків і цукру, це збільшує її калорійність.

"Втім, універсальної поради бути не може. Кожна людина має власну чутливість до кофеїну - хтось його знешкоджує швидко, і на них "кава не діє", а хтось- дуже повільно. Крім цього, є генетична схильність відчувати тривогу через споживання кофеїну. У деяких людей від кави може боліти шлунок, а завзяті кавомани розвинули нечутливість до дії кофеїну. Спирайтеся насамперед на свої відчуття від кави - якщо вам від неї погано або виникла залежність, слід обмежити його споживання до того рівня, на якому вам комфортно", - порекомендувала Супрун.

"Всім шанувальникам кави": Супрун дала поради щодо вживання напоюФото: Кава (pixabay.com)

Не варто пити каву або взагалі не перебільшувати дозу більше 1-2 чашки в день, якщо після неї ви відчутно прискорюється серцебиття, потіють долоні, виникає біль у шлунку або печінки, погіршується сон і виникає відчуття тривоги. Такі ж симптоми можуть спостерігатися у будь-якої людини в разі надмірного споживання кави. Вагітним жінкам, літнім людям, особам з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту і порушеннями сну, в стані сильного стресу слід обмежити вживання кави теж.

Супрун зазначила, що кофеїн діє як стимулятор нервової системи. Він блокує аденозинові рецептори, які гальмують збудження по мірі того, як ми втомлюємося. Але чим більше ми звикаємо до кави, тим більше маємо аденозинових рецепторів. Однак неприємні постефекти зникають через деякий час після відмови від кави. Якщо вам потрібно працювати всю ніч, то спробуйте випити каву і відразу подрімати 15-20 хвилин. Відпочинок зменшить кількість аденозинових рецепторів у мозку, і каві буде простіше вас підбадьорити, не заподіявши шкоди.

"Всім шанувальникам кави": Супрун дала поради щодо вживання напою

"Всім шанувальникам кави": Супрун дала поради щодо вживання напою

Скріншот (facebook.com/ulanasuprun)

Читайте також Супрун попередила про небезпеку в салонах краси.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун