ua en ru

Як вибрати тренера, від якого буде толк

Як вибрати тренера, від якого буде толк Самий ефективний спосіб оцінити персонального тренера — сходити до нього на пробне заняття

Звичайно, помилка у виборі тренера не обходиться так дорого, як у випадку, наприклад, із супутником життя. Але відповідальність, погодьтеся, все одно чимала: від цієї людини залежить, як буде змінюватися ваше тіло

Вибрати з безлічі чоловіків і жінок у фірмових майках спортклубу висококваліфікованого фахівця дуже непросто. Більшість із них прийшли в фітнес з великого спорту: в клубах працює багато колишніх лижників, гімнастів, штангістів. Але одна справа пробігти на лижах 10 км, і зовсім інша - пояснити, як додати сантиметр в обхваті руки або прибрати його з талії. Для цього потрібно особливу майстерність. Ось кілька рекомендацій, як обчислити того, хто точно їм володіє.

Імідж - ніщо

Ні грама зайвого жиру, рівний загар, білозуба посмішка, упевнений у власних силах, у міру нахабна, в міру чемний. Такий, на мій погляд, портрет тренера мрії будь-якої дами, що відвідує фітнес-клуб. Але дійсно грамотний тренер зобов'язаний виглядати як справжній красень з обкладинки глянсового журналу? Інструктор тренажерного залу Андрій Пантелєєв запевнив мене, що ні: «Звичайно, людина, яка на собі випробував всі схеми занять і домігся чудової фігури, вселяє повагу. Відразу зрозуміло, що він фанат своєї справи, а не просто відпрацьовує гроші. Але це ще нічого не значить. Багато спортсменів займаються інтуїтивно. Попроси їх пояснити, чому вони роблять це вправа, - і в відповідь тиша. Зовнішній вигляд не повинен бути основним фактором при виборі тренера. Зрештою, тренуєтеся ви, а не він».

Відчути силу удару

«Якщо хочете виходити з заняття на напівзігнутих ногах і з почуттям глибоко задоволення, то вибирайте наставники-майстри спорту міжнародного класу, - каже журналіст Валерій Панюшкін. - Якщо страждаєте заниженою самооцінкою, шукайте "глянцевого" спеціаліста, який буде хвалити за кожне повторення. Головне - не бійтеся процесу пошуку, все це окупиться сторицею, коли ви будете бігти на тренування з радістю». Панюшкину можна вірити - він довго шукав відповідного тренера з боксу. Колись тренувався з ексцентричним чоловіком татарських крові - і всякий раз залишав ринг з таким почуттям, ніби його нокаутували. Потім перейшов під початок тренера-дівчата. Займається з нею вже більше року. Хвалить вона його чи лає - невідомо, але вже точно не нокаутує. А так як Валерій не збирається ставати професійним боксером, такий м'який підхід його цілком влаштовує.

Навести довідки

Дізнатися, як вас зацікавив тренер веде себе з підопічними, неважко. Досить завести про нього розмова в роздягальні клубу. Клієнти зазвичай із задоволенням переповідають один одному враження від занять. Персональний тренер Олена Ковиліна підказала, що саме питати у сусідів по шафок: «Головне, дізнатися, чи змінився якось спосіб життя клієнтів після того, як вони стали з цим інструктором займатися. Якщо йому не вдалося переконати підопічних, що для підтримки форми потрібно не тільки тренуватися тричі на тиждень, але і стежити за харчуванням, то гріш йому ціна».

Записатися на тест-драйв

Самий ефективний спосіб оцінити тренера - сходити до нього на пробне заняття. Професійний інструктор завжди привітний і ніколи не виявить свого поганого настрою. Протягом всього тренування він зосереджений виключно на клієнті: підказує, як правильно виконати вправу, підбадьорює. Таке відношення особливо важливо на початку тренувального процесу, коли будь-яке незручне рух може призвести до травми. «А якщо під час заняття інструктор розмовляє по телефону, - пояснює Андрій Пантелєєв, - або відволікається на трансляцію "Формули-1" по телевізору, краще з ним розлучитися в той же день».

Звичайно, помилка у виборі тренера не обходиться так дорого, як у випадку, наприклад, із супутником життя. Але відповідальність, погодьтеся, все одно чимала: від цієї людини залежить, як буде змінюватися ваше тіло. Зрозуміло, що скинути зайві кілограми в лічені дні не вийде, але прогрес повинен бути в наявності вже через кілька тижнів. Олена Ковиліна позначила часові рамки, на які потрібно орієнтуватися, займаючись фітнесом: «Через місяць ви повинні впевнено оволодіти технікою виконання основних вправ, через два - стати помітно сильніше. Ще через місяць повинен почати йти жир з проблемних зон». Якщо через місяці тренувань ніяких позитивних змін не видно, тренера треба міняти.