174 випадки: фахівці МОЗ розповіли, як не отруїтися грибами
11 випадків отруєння закінчилися смертю
Фахівці з Міністерства охорони здоров'я України підрахували, скільки українців постраждало в цьому році через отруєння грибами та дали рекомендації, як цього уникнути. Про це повідомляється на офіційній сторінці МОЗ у Facebook.
У 2018 році в Україні жертвами отруєння грибів стало 174 людини, 11 випадків закінчилися летальним результатом. Прес-служба МОЗ вирішила нагадати українцям про те, як вберегти себе від страшного отруєння і які симптоми вказують на те, що потрібно негайно звернутися до лікаря.
"Якщо ви не можете виключити дикорослі гриби зі свого раціону, то хоча б не купуйте їх на стихійних ринках, а якщо збираєте гриби самостійно, не беріть підозрілі гриби, надто молоді чи старі і такі, які ростуть поблизу трас, підприємств, забруднених територій", - сказано в повідомленні МОЗ.
Також медики нагадали, що абсолютно протипоказано вживати будь-які гриби дітям у віці до 12 років, вагітним жінкам, а також жінкам, які годують немовлят грудним молоком і людям похилого віку.
"Основні ознаки отруєння грибами - це нудота, блювання, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задишка, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки і ноги), поява галюцинацій і марення. При появі хоч би одного з симптомів отруєння грибами - негайно звертайтеся до лікаря!" – наголошують фахівці.
Крім того, вони нагадали про правило "однієї доби" і рекомендували готувати гриби з дотриманням всіх інструкцій.
"Щоб уникнути отруєння грибами, користуйтеся правилом "однієї доби": готуйте гриби протягом першої доби (відварюйте мінімум три рази по 30 хвилин) і зберігайте приготовані гриби не більше доби", - зазначили в МОЗ.
Скріншот поста (facebook.com/moz.ukr)
До речі, раніше ми писали про те, що дієтолог розповіла, чому важливо приділяти увагу етикеткам на продуктах.
А також повідомляли про 9 продуктів, які не можна заморожувати.
Відео: РБК-Україна