"29 серпня у твоєму місті": волонтери звуть вшанувати пам'ять загиблих за свободу України

"29 серпня у твоєму місті": волонтери звуть вшанувати пам'ять загиблих за свободу України
Фото: Іловайська трагедія та День пам'яті загиблих а свободу України (РБК-Україна)

Минає четверта річниця Іловайської трагедії, під час якої Україна понесла тяжкі втрати у серпні 2014 року

У останні дні серпня Україна вшановуватиме героїв, які загинули в Іловайському котлі та військової операції із визволення міста Іловайськ у серпні 2014 року.

День пам'яті загиблих за свободу України щороку відзначають 29 серпня. Цього дня в Україні згадують події початку виходу українських військових з Іловайського котла  в Донецькій області.

Днями команда журналіста Романа Скрипіна разом з відомими волонтерами і ветеранами війни записали ролик, у якому 29 серпня закликали вшанувати пам'ять загиблих героїв. Кожен може долучитися до вшанувань будь-яким способом: організувати день пам'яті у своєму місті і навіть просто запалити свічу на честь військових, які віддали своє життя за Україну.

Відео: 29 серпня — День пам’яті загиблих за свободу України (UMN)

Бої за Іловайськ продовжувалися із 6 серпня по 3 вересня 2014 року. В ході жахливих боїв 18 серпня українські військові і добровольчі батальйони увійшли в місто Іловайськ. Вони взяли під контроль значну частину міста, але коли сюди зайшла регулярна російська армія, 23-24 серпня Іловайське угрупування опинилося в оточенні.

В той період війни на Донбасі в результаті протистояння з проросійськими бойовиками і російською армією українські війська зазнали величезних втрат. Дані про втрати українських військових  - як регулярної армії, так і військових із добровольчих батальйонів, досі різняться.

"29 серпня у твоєму місті": волонтери звуть вшанувати пам'ять загиблих за свободу України
"29 серпня у твоєму місті": волонтери звуть вшанувати пам'ять загиблих за свободу України
 

Фото: Волонтери і ветерани війни звуть вшанувати пам'ять загиблих за свободу України (РБК-Україна)

За даними Генпрокуратури, тоді 366 воїнів загинуло, 429 отримали поранення різного ступеню тяжкості, в тому числі – важкі поранення. 300 військових потрапили у полон.

Практично всі військові, яким вдалося врятуватися у Іловайському котлі, кажуть, що тоді, у серпні 2014 року, напряму стикнулися із регулярною російською армією.

Відео: Наші відважні дівчата у лавах української армії (video.rbc.ua)

Нагадаємо, раніше моніторингова місія ООН з прав людини надала нові дані про Іловайську трагедію і події серпня 2014 року.

Також автор відомої книги "Іловайськ" Євген Положій випустив новий роман про війну.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся