3 вересня Шуфутинського: в мережі пояснили, для чого російські пропагандисти розганяють мем
Цей "невинний мемасик" нібито повинен був нівелювати дату, коли сталася трагедія в Беслані
Любителі форсити "прикольний" мемасик про "третє вересня" самі не розуміють, чому вони це роблять і звідки він взявся. Таку думку висловив блогер Зен Антипоп.
За його словами, цей мем був інспірований російською пропагандою з метою нівелювання дати 3 вересня і перетворення її в щось "смішне" і "веселе".
"Річ у тім, що в цей день відзначається річниця бездарного штурму російським "спєцназом" захопленої терористами школи в Беслані у 2004-му, коли масово загинули майже всі діти, яких до того три дні утримували у заручниках. Тоді це викликало неабияке обурення в російському суспільстві й ця дата ризикувала перетворитися на щорічну згадку про це як про яскравий приклад бездарності й кровожерливості кремлівського режиму. Батьки дітей, що тоді загинули, досі її відмічають, але всеросійського масштабу скорбота не набула, і в першу чергу - в молодіжному середовищі, чого дуже боявся Кремль", - написав Антипоп.
Форсити цей "невинний мемасик" підконтрольні російській владі тролі почали в 2011-2013 роках, якраз тоді, коли в Росії набрав обертів молодіжне протестний рух, відомий як "болотяна революція (протести на Болотній площі), яка дуже налякала "кремлівських карликів".
Цікаво, що аналогічний "гумористичний" мем про "британських вчених" (які роблять якісь безглузді відкриття) почали масово розповсюджувати підконтрольні російській владі ЗМІ з метою чорного піару та дискредитації у масовій свідомості російського обивателя, власне, самого поняття вчених з Великобританії.
"Ця кампанія розпочалася після того, як тамтешні вчені провели експертизу полонію, що ним 2006-го року було отруєно колишнього співробітника ФСБ Литвиненка у Лондоні, куди той втік з Росії й викривав там злочини путінського режиму. Зокрема він свідчив про роль ФСБ у вибухах житлових будівель, що стало приводом для другої чеченської війни, завдяки якій Путін утвердився на посаді очільника РФ", - зазначив блогер.
Скріншот (facebook.com/antipop.zen)
"Тож, коли поширюєте черговий "прикольний" мем чи берете участь у черговому "невинному" флешмобі родом з-за поребрика, трошки дослідіть і подумайте, нащо це все? А ще краще - взагалі не беріть до уваги й не поширюйте нічого російського. Адже у тотально зачищеному й повністю підконтрольному тамтешній владі медіапросторі Московії вже давно нічого випадкового не з'являється. Там, від музики та спорту й до кіно та інтернет-мемів, вже давно нема нічого "поза політикою", попри наполегливі переконування у протилежному", - додав він.
Блогер підкреслив, що російські "невинні" і "прикольні" меми, по-перше, "нічого хорошого Україні не несуть, а скоріше всього ще й шкодять". По-друге, сам факт споживання і поширення російської продукту українцями грає на руку кремлівським міфу про "адіннарод".
"А по-третє, зазвичай ці меми просто тупі, як цей ось про "3-є сєнтября", - резюмував Зен Антипоп.
Скріншот (facebook.com/antipop.zen)
Раніше Михайло Шуфутинський заявив, що внесення його даних у базу злочинців центру "Миротворець" за відвідування Криму, це "дурість і нісенітниця", через яку він "не париться".
Відео: РБК-Україна