ua en ru

31 березня: свята і важливі події на цей день

31 березня: свята і важливі події на цей день Фото: 31 березня зацвітає мати-й-мачуха (pixabay.com/delo)

31 березня 2018 - які свята відзначаються сьогодні в Україні і в світі, які значимі історичні події відбулися в цей день, а також хто народився і помер 31 березня - розповість Styler

Свята 31 березня і прикмети цього дня

Свято Кирило-Дери полоз в народному календарі припадає на 31 березня. Православною церквою в цей день вшановується пам'ять єрусалимського архієпископа Кирила, чиє ім'я і використали в народі для назви свята. Прізвисько "Дери полоз" з'явилося від того, що до 31 березня сніг починав сильно танути днем, а вночі ще підморожувало. Тому виїхавши з ранку на санях, можна було обдерти полози.

У народі примітили, що до 31 березня зацвітає мати-й-мачуха - рослина, здавна відома своїми цілющими властивостями. Існує прикмета: "На Кирила зацвіла мати-й-мачуха - в квітні буде тепло, і літо швидко настане". Ще кілька народних спостережень цього дня:

  • Якщо лід ще не зійшов з річок, а грім гримить - до хорошого улову.
  • Прилетіли лебеді - до швидкого настання тепла.
  • На Кирилів день не можна ходити в гості - там удачу залишиш.
  • 31 березня не можна стригти волосся і нігті - до неприємностей.
  • У цей день не варто відкривати двері незнайомцям.

31 березня - свято Кирило-Дери полозФото: 31 березня - свято Кирило-Дери полоз (pixabay.com/AlainAudet)

Християнські свята 31 березня

У суботу шостого тижня пасхального посту православні християни відзначають Лазареву суботу. У 2018 році це свято припадає на 31 березня і святкується на згадку про диво воскресіння Іісусом Христом померлого від хвороби Лазаря. Після воскресіння Лазар прожив ще 30 років, став єпископом на Кіпрі, проповідував християнство.

Іменинники 31 березня

Сьогодні день янгола святкують: Григорій, Данило, Дмитро, Кирило, Трохим, Наталя.

31 березня: які значущі події сьогодні відбувалися в Україні та світі в різні роки

Міжнародний день резервного копіювання (День бекапу) - щорічно проводиться у всьому світі 31 березня. Свято було створено, щоб привернути увагу користувачів до важливості збереження інформації та необхідності захисту даних.

31 березня 1901 року було випущено перший автомобіль "Mercedes-Benz". Його вдалося створити інженеру Майбаху після кількох невдалих спроб. Назвали машину на честь Діви Марії Милосердної (Maria de las Mercedes).

31 березня 1901 року випущено перший автомобіль "Mercedes-Benz" Фото: 31 березня 1901 року випущено перший автомобіль "Mercedes-Benz" (pixabay.com/emkanicepic)

У 1909 році в Белфасті почалося будівництво пасажирського лайнера "Титанік". Трансатлантичний лайнер в момент спуску на воду вважався найбільшим в світі, в пресі його називали непотоплюваним. Однак в першому ж рейсі в 1912 році "Титанік" зазнав аварії, зіткнувшись з айсбергом в Атлантичному океані.

Перший політ літака Ан-132D відбувся 31 березня 2017 року на київському аеродромі Святошин. Вантажний літак був розроблений компанією "Антонов". Вантажопідйомність становить 9200 кг на дальність 1270 км. Ан-132D розрахований на експлуатацію в умовах жаркого клімату, а також на вискокогірних і непідготовлених аеродромах.

31 березня: в цей день народилися

У 1596 році - Рене Декарт, математик і фізик, основоположник аналітичної геометрії.

У 1685 році - Йоганн Себастьян Бах, німецький композитор, органіст, визнаний одним з найкращих композиторів в історії музики.

У 1882 році - Корній Чуковський, відомий дитячий письменник.

У 1954 році - Лайма Вайкуле, радянська і латвійська естрадна співачка.

У 1955 році - Ангус Янг, музикант, гітарист рок групи AC / DC.

У 1964 році - український політик і державний діяч Олександр Турчинов.

31 березня: в цей день померли

У 1727 році - Ісаак Ньютон, основоположник класичної фізики.

У 1855 році - Шарлотта Бронте, англійська письменниця, автор відомого роману "Джейн Ейр".

У 1993 році - Брендон Лі, актор, майстер бойових мистецтв, син Брюса Лі. Загинув під час зйомки фільму "Ворон" в 28 років.

Дізнайтеся про незвичайні великодні традиції напередодні свята (video.rbc.ua)