"А ти хохол чи бандерівець?": українського журналіста спробували вивести з себе на російському радіо

"А ти хохол чи бандерівець?": українського журналіста спробували вивести з себе на російському радіо
Фото: Роман Цимбалюк (facebook.com-RomanTsymbaliuk)

В ефірі відбувся суперечка через події на Донбасі

Українського журналіста Романа Цимбалюка назвали пропагандистом в ефірі програми A-team на радіостанції "Эхо Москвы", коли між гостем і провідними зав'язалася суперечка про ситуацію в Україні.

"У чому це виражається? В тому, що я почну нести "бандерівську" правду? І вас після цього може бути закриють? У цьому пропаганда? Те, що, завдяки питань Володимира Путіна мене почали впізнавати. І навіть ваша радіостанція запросила до вас в студію, і я займаюся пропагандою? Хочу підкреслити це – ви запросили мене, а не я прийшов до вас і напросився на ефір", - сказав Цимбалюк у відповідь на звинувачення в пропаганді.

"Просто не можна уявити, щоб кореспондент ВВС умовного якого-небудь поводився в Росії так, як ви поводитеся. Тобто, у вас трохи інша спеціалізація. У вас блог з українськими прапорами, татарськими прапорами, ви надягаєте майку "захисник України", ви постійно говорите... Ви ведете себе не як професійний журналіст. І, наприклад, в контрактах величезної кількості засобів масової інформації існують пункти, які забороняють подібну поведінку. Ну, про що ми говоримо. Ми – журналісти, ми розуміємо, про що ми говоримо", - сказав ведучий Олексій Голубєв.

Цимбалюк зазначив, що ведучий не зовсім розуміє, про що говорить.

"Відповідаю на ваше запитання. Значить, по-перше, ви ж мій контракт з агентством не читали, я штатний співробітник. Я штатний співробітник найбільшого нашого засоби масової інформації. І мої дії, в першу чергу я завжди раджуся з головним нашим редактором Михайлом. І, природно, для мене це важливо. З приводу ВВС. Якщо б ваша країна загарбала частину території Великобританії, і залишився б один кореспондент, якого тут б берегли як ікону російської свободи слова, можливо, він поводився б теж по-іншому. І наступне. Вам не подобається те, що у мене є своя думка і своя позиція. Повторююсь, я ж вас не змушую її слухати, ви мене запросили", - сказав український журналіст.

Цимбалюк зазначив, що він постійно задає питання росіянам, що вони думають про Україну, починаючи з 2008 року, коли він приїхав в РФ. І з того часу змінилися відповіді.

"Після цього питання "Що ви думаєте про Україну?" звучить трішечки дивно. Половина людей відразу хапається за серце, хто хоче бити морду, хтось запитує: "А ти з України?". Я кажу: "Так". "А ти хохол чи бандерівець?". Я кажу: "Я – українець". "А, значить, ти бандера". Ну, вибачте, ще раз повторю. Ось ці умови моєї роботи тут, вони створені не мною", - сказав Цимбалюк.

Відео: Ефір A-team (youtube.com/Эхо Москви)

"Давайте подивимося на ситуацію з моєї точки зору. Ні для кого не секрет, що президент вашого держави, Володимир Володимирович – чудовий оратор, і він дуже добре володіє і ситуацією, і язиком. І скажіть, як йому поставити питання так, коли президент фактично протягом тривалого часу на камери і на весь світ щодо питання про Україну бреше? Тому я дуже часто думаю над формулюваннями питання таким чином, щоб вивести його як ньюсмейкера, в першу чергу, із зони комфорту, тому що ви прекрасно знаєте, що ці прес-конференції зроблені для однієї людини. І вся російська, я сподіваюся, вас не образить, Олексій, пропагандистська машина працює на одну людину. Але в ситуації, коли ваша країна стріляє і вбиває громадян України, я вважаю, що я роблю правильно", - підсумував журналіст.

Раніше український журналіст розлютив пропагандистів Кремля на ростб.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся