Дипломи "ЛНР" і "ДНР" не визнають: Абітурієнти з окупованих територій можуть вступати в деякі ВНЗ без освітніх центрів

Абітурієнти з окупованих територій можуть вступати в деякі ВНЗ без освітніх центрів
Фото: Абітурієнт (pixabay.com/Komsomolec)

В Міносвіти пояснили, в який спосіб залучатимуть дітей з окупованих територій до українських вишів

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич пояснила, яким чином абітурієнти з окупованих територій можуть вступити до українських ВНЗ. Про це повідомляється на сайті газети Верховної Ради "Голос України".

Вона відзначила, що парламент ухвалив закон, який надає право абітурієнтам з окупованих територій вступати до університетів Миколаївської, Херсонської, Одеської та Запорізької областей, а не лише до вишів з освітніми центрами "Донбас-України" та "Крим-Україна".

"Діти з окупованих територій перебувають в нерівних умовах з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Хоча для них працюють дистанційні курси, але, зрозуміло, що в такий спосіб належно підготуватися до підсумкової атестації важко", - відзначила Гриневич.

Вона нагадала, що минулого року на базі евакуйованих вишів було створено освітні центри "Донбас-України" і "Крим-Україна", які розташовані по всій території нашої держави.

"У цих центрах вступники можуть заповнити так звану освітню декларацію: що вивчали, скільки годин тощо, пройти державну підсумкову атестацію та отримати документ про загальну середню освіту. І на основі іспитів з української мови, історії України і профільних предметів на відповідну спеціальність вступити до вищих навчальних закладів. Нещодавно парламент ухвалив закон, який надає право абітурієнтам з окупованих територій вступати до університетів Миколаївської, Херсонської, Одеської та Запорізької областей, а не лише до вишів з освітніми центрами. Під це виділено відповідні державні місця", - повідомила вона.

"Дипломи, отримані у вишах на окупованих територіях, в Україні не визнаватимуться", - наголосила Гриневич.

Вона також відзначила, що після реінтеграції до України громадянам доведеться перескладати іспити, оскільки якість тих навчальних документів є сумнівною.

"Свідченням цього є навіть те, що дружня до "ЛНР" і "ДНР" Російська Федерація не визнає їх дипломи про освіту. Для нас дуже важливо надати можливість громадянам з окупованих районів Донбасу і Криму повноцінно здобути освіту в Україні. Сподіваюся, потім ці люди допоможуть реінтегрувати захоплені території в нашу державу", - розповіла міністр освіти та науки.

До речі, у 2017 році на освітні проекти Держфонд регіонального розвитку направить 160 млн грн

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся