ru ua

АТОшника оголосили дезертиром, коли він поскаржився на несправедливе нагородження "дружків комбата"

АТОшника оголосили дезертиром, коли він поскаржився на несправедливе нагородження "дружків комбата" Фото: Українські військові (mil.gov.ua)

Військовослужбовець також отримував погрози від замкомандира

Бійця АТО Костянтина Пугача звільнили після того, як він обурився несправедливого нагородження командиром батальйону майором Ігорем Попадюком штабних офіцерів, які не були на передовій. Про це розповів військовий у відкритому листі президенту України Петру Порошенку, який боєць опублікував на своїй сторінці в Facebook.

alt

Скріншот поста з аккаунта facebook.com/Константин Пугач

Кулеметник першого окремого взводу снайперів, першого окремого батальйону Морської піхоти ВМС України, контрактником Костянтин Пугач пішов в АТО добровольцем. Коли він повернувся з війни, потрапив до лікарні з контузіями і травмами.

"Був госпіталізований. Восьмий місяць перебуваю в госпіталі. Переніс три операції. Провів тиждень у реанімації. Фізично обмежений (лежачий – тільки вчуся знову ходити), так само внаслідок контузій маю проблеми зі слухом (проходжу лікування). Все це, природно, підтверджено документально", – розповів він.

alt

Скріншот поста з аккаунту facebook.com/Костянтин Пугач

Поки боєць знаходився в госпіталі, йому не виплачувалася ні зарплата, ні "бойові", хоча командир знав, де він.

"Мені не видана бойова нагорода (потрапила під "розпил", а саме була вкрадена, як і "бойові", на користь штабних офіцерів комбатом – майором В. Попадюком "Монгол" ). Мені навіть не виплачені так звані підйомні, які повинні виплачуватися на початку проходження служби і не надіслано моє УБС. Я взагалі нічого не отримав", – зазначив Пугач.

Причина такого ставлення, як вважає боєць, в тому, що він висловився з приводу нагородження "дружків комбата", а не бойових офіцерів, які були на передовій.

alt

Скріншот поста з аккаунту facebook.com/Костянтин Пугач

"На мої дзвінки з госпіталю в частину, з вимогою вести себе по відношенню до мене відповідно до закону України, а не панських примх "Монгола" – інакше я звернуся у військову прокуратуру, я був неодноразово, матерно, з посиланням на "Монгола" ображений замкомом взводу, з погрозами – якщо я звернуся в прокуратуру "буде тобі п...ець, коли повернешся в частину", – додав він

Коли Костянтин Пугач звернувся у військову прокуратуру, його заднім числом оголосили дезертиром.

"Проте розслідування було проведено об'єктивно і наслідком його став наказ від 27.04.2017, за підписом Міністра оборони С. Т. Полторока — СЗЧ (дезертирство. – Ред.) з мене зняти, все належне – повернути, винних покарати дисциплінарно. На сьогоднішній день (більше двох місяців), наказ не виконаний. Ні грошей, ні нагороди, ні медформы номер п'ять, ні УБС, ними мені не надіслано", – додав він.

Пугач розповів, що сталася ситуація повністю його розорила і на нього подали в суд за несплату за квартиру.

alt

Скріншот поста з аккаунта facebook.com/navy.mil.gov.ua

Командування ВМС України Facebook відзначили, що в ході службового розслідування було встановлено порушення, допущені командуванням військової частини, де служив боєць. Його відновили на всіх видах забезпечення і постановили зробити всі розрахунки. До 15 липня планується здійснити належну грошову виплату Пугачу.

Раніше у Тернопільській області чоловіка звільнили за те, що він був в АТО.