ua en ru

Беруть гроші й тікають через задні двері: у Києві з'явилися фальшиві обмінники

Беруть гроші й тікають через задні двері: у Києві з'явилися фальшиві обмінники Фото: Пункт обміну валют (vedomosti-ua.com)

Правоохоронці попередили українців про шахрайство з обміном валют

У Києві активізувалися шахраї з обміну валют. Зловмисники створюють фальшиві обмінні пункти.

Вони орендують офіс, оформлюють його, як пункт обміну валют, дають оголошення та чекають клієнта з великою сумою. Під час обміну, вони зникають з грошима через інші двері – приміщення виявляється прохідним, передає "Сегодня".

В Шевченківське управління поліції надійшов виклик. В обмінному пункті біля центрального залізничного вокзалу зловмисники забрали 200 тис. гривень у чоловіка.

Постраждалий розповів правоохоронцям на місці події, що оголошення про цей "заклад" прочитав на сайті в Інтернеті. Він домовився по телефону з менеджером про обмін великої суми та приїхав у призначений час.

Пункт обміну валют виглядав як звичайний кіоск на ринку: на вікнах емблеми долара, всередині – відеокамера, касир за віконцем. Працівник взяв у клієнта гроші, перерахував їх на спеціальному апараті та вийшов з купюрами в сусідню кімнату.

Постраждалий клієнт фальшивої обмінки почекав кілька хвилин і запідозрив неладне. Він покликав касира, спробував відкрити двері всередину, які вже були зачинені. Після цього він вирішив вибити фанеру, відкрив шпінгалет, побіг далі. У кімнаті він побачив сходи та дірку в стелі. Ні хлопця, ні грошей.

Беруть гроші й тікають через задні двері: у Києві з'явилися фальшиві обмінникиБеруть гроші й тікають через задні двері: у Києві з'явилися фальшиві обмінникиБеруть гроші й тікають через задні двері: у Києві з'явилися фальшиві обмінники

Фото: Фальшивий обмінний пункт (segodnya.ua)

Продавці з сусідніх магазинів та дирекція ринку повідомили поліції, що нові тимчасові власники кіоску з'явилися тут лише 4-5 днів тому.

Правоохоронці зареєстрували відомості про подію. Зараз розслідується кримінальне провадження, проводяться оперативно-розшукові заходи.

Співробітники карного розшуку київської поліції попереджають, що це не перший подібний злочин.

Вони розповіли, що шахраї використовують прохідні приміщення з двома входами з різних сторін, роблять дірку в стелі, як у цьому випадку. Беруть їх в оренду на кілька тижнів або днів. Оформлюють приміщення як пункт обміну валют, після чого дають оголошення на сайті. Шахраї пропонують вигідні умови обміну та чекають клієнта з великою сумою грошей.

В поліції радять українцям користуватися послугами перевірених обмінних пунктів, або тими, які мають рекомендації знайомих.

До речі, в Україні набирає обертів новий вид шахрайства з банківськими картками.