Безкоштовно і доступно всім: Супрун розповіла, як стати щасливим
Супрун вважає, що спорт – це один зі способів стати щасливішими
Уляна Супрун розповіла, як стати щасливою людиною. На думку в. о. міністра охорони здоров'я України спорт може в цьому допомогти. Про це чиновниця розповіла у своєму Facebook, підтвердивши кожну тезу науковими фактами.
За даними Супрун, вчені виявили, що люди, які регулярно займалися спортом, відчували пригніченість і тривожність у середньому 35 днів у році. Дослідження проводилося протягом 5 років, в ньому взяло участь більше 1,2 мільйонів респондентів.
"Щасливішою людину робить будь-яка фізична активність. Але найбільше задоволення за результатами досліджень приносили командні види спорту, їзда на велосипеді й аеробні навантаження. Для повноти відчуття щастя, активність в ідеалі повинна тривати близько 45 хвилин 3-5 разів на тиждень", - вважає чиновник.
Супрун розповіла, як стати щасливою людиною (фото: pixabay.com)
Супрун також пояснила природу відчуття щастя після (і під час) фізичних навантажень:
- Ендорфіни. Коли ми тренуємося, ми втомлюємося, а м'язи болять. Чудово! Це означає, що в мозку будуть виділяються ендорфіни - нейромедіатори, з якими пов'язане знеболювання і почуття ейфорії. Ви думали, люди просто так посміхаються на Селфі з тренажерних залів? Ні, вони під ендорфінами.
- Ендоканабиноїди. Навантаження, що вимагає витривалості, наприклад, біг на довгі дистанції, провокує ще і викид ендоканабіноїдів - нейромедіаторів, які, як і канабоїди канабісу, діють на одні і ті ж рецептори в мозку. В результаті вони зменшують біль, покращують настрій і мотивують ще більше рухатися. Вважається, що ендоканабиноїдна система зіграла важливу роль в полюванні і збиральництві, бо полегшувала тривалі забіги африканській савані.
- Здорове харчування і вага. Ожиріння (індекс маси тіла більше 30) і депресія взаємопов'язані: люди з ожирінням більш схильні до депресії, а люди з депресією найімовірніше будуть мати ожиріння в майбутньому. фізичні навантаження це хороший запобіжник і набору ваги, і депресивних станів. Інша сторона занять спортом - це збалансоване харчування. Коли ви починаєте регулярно тренуватися, то повинні їсти повноцінну їжу і дотримуватися режиму харчування, інакше тренуватися буде важко.
- Самооцінка. Заняття спортом покращують самооцінку і позитивне сприйняття тіла, навіть якщо індекс маси тіла не в нормі (більше 25). Тому фізичну активність радять як засіб для поліпшення самооцінки.
- Соціалізація. Для фізичного і психічного здоров'я, для запобігання або уповільнення деменції нам необхідно спілкування. Бігові клуби, тренажерні зали, групові заняття йогою, пілатесом або танці - прекрасне місце знайти однодумців, завести знайомства і одночасно не перевтомитися спілкуванням або дискусіями. Ви і серед людей, і не говорите про вибори. Танці під ностальгійні мелодії - ідеальна профілактика деменції, і це не жарт. Соціалізація, рух, баланс, і давно знайома, коли улюблена музика підтримують наші нейронні мережі і покращують настрій. У пацієнтів з хворобою Альцгеймера музика часів молодості пробуджує спогади.
- Подолання стресу. Фізична активність сама по собі може бути джерелом стресу. "Вибухові тренування" і командні ігри, або різні види поєдинку - це адреналін. Ми напоготові і серце калатає. Але будь-яка фізична активність це "провітрювання горища" - поки ви тренуєтеся, ви не думаєте ні про що, крім тренування, і тим самим заспокоюєтеся. Біг викликає виділення гальмівного медіатора гамма-аміномасляної кислоти. Тренування на витривалість нормалізують баланс у периферичній нервовій системі: буває таке, що переважає парасимпатична, і ми відчуваємо себе млявими і ніякими. Буває, що переважає симпатична - і тоді людина постійно нервує, збуджена і погано спить. Якщо бігати, то ми будемо спокійними або збудженими тільки коли потрібно.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали, як Комаровський та Супрун бачать медреформу.
Також ми писали, що Супрун розповіла, як побороти страх перед публікою.
Повідомлялося також, що росіяни хотіли зламати Instagram Супрун.