ua en ru

Безробіття і бездоріжжя: на Закарпатті вимирає село з живописною природою

Безробіття і бездоріжжя: на Закарпатті вимирає село з живописною природою Фото: Село в Карпатах (facebook.com-dmitry.ostrogradskiy)

Молодь їде в обласний центр, адже роботи в селі немає

Село Липовець на Закарпатті, незважаючи на красиву природу і свіже повітря, поступово вимирає. Люди покидають цей населений пункт, передає "Сегодня".

Село Липовець лежить на висоті близько 700 метрів над рівнем моря. Навколо гори і відома серед туристів полонина Руна. Сюди вкрай складно дістатися, адже нормальної дороги немає. До найближчого районного центру всього 12 кілометрів, але останні 7 – це лісова дорога. В село навіть автобуси не їздять.

Місцеві кажуть, що молодь їде в обласний центр, адже роботи в селі немає.

"Бачите, скільки будинків – всі порожні стоять. Старожили померли. Молодь їде в Ужгород, шукає роботу, тому що в селі важко жити", – говорить Марія Барна, завідувач сільського клубу.

Офіційно в Липовці живе 108 чоловік, але насправді – менше 80.

В маленькому селі є початкова школа. Зараз тут навчаються 7 дітей в 3 класах.

"Вчимо кожен клас окремо. Ніби індивідуальне навчання. До 4 класу вони навчаються тут, потім випускники йдуть в сусіднє село. У понеділок їх забирає шкільний автобус, в п'ятницю їх відвозить і цілий тиждень вони знаходяться в пришкільному інтернаті", – розповідає вчителька початкової школи Надія Бескид.

Через Липовець на полонину Руна їдуть туристи, яким хочеться екстриму. Селянам же долина дає сезонний заробіток – збирають чорниці та гриби.

"Численні виходи на екостежки, на гірські хребти, на збір ягід, збір грибів, але тим не менш ні того стимулюючого фактора, то немає власної ініціативи з боку місцевих жителів", – говорить туризмознавець Юрій Славік.

Унікальний гірський масив разом з неймовірними краєвидами – ідеальне місце для розвитку екотуризму, кажуть фахівці. Але туристичний бізнес на селі поки ніяк не розвивається.

Відео: На Закарпатті занепадає село Липовець (youtube.com/Сегодня)

Раніше повідомлялося, що данський архітектор розповів, чим його вразив Київ.

Хайп-таксі #22: де посмажити шашлики в Києві