ua en ru

"Квиткові аферисти": як не стати жертвою онлайн-шахраїв

"Квиткові аферисти": як не стати жертвою онлайн-шахраїв Колаж РБК-Україна

Українці ігнорують базові правила інтернет-безпеки

Все більше в Україні трапляються інциденти з так званими "квіткове аферистами". Як не потрапити на гачок до шахраїв, розповіли у виданні strana.ua.

Журналісти навели один з прикладів дій аферистів - продаж фальшивих квитків на концерт культової американської групи Imagine Dragons на НСК "Олімпійський".

А нещодавно від двох до трьох тисяч хасидів, які хотіли здійснити паломництво в Умань на свято єврейського Нового року - Рош ха-Шана, також були обмануті. Вони купили "липові" квитки на літак.

Правоохоронці зазначають, що українці в гонитві за дешевизною і спробами "обдурити долю" ігнорують базові правила інтернет-безпеки.

Маркетинг-директор концертного агентства Concert.ua Дмитро Чинь перерахував п'ять основних правил.

В першу чергу потрібно звернути увагу на відвідуваність сайту.

1. "Цікавтеся відвідуваністю сайту, на якому збираєтеся купувати квиток. Низькі показники можуть означати, що творці ресурсу не розглядають його як самостійний бізнес-проект, а просто використовують для здійснення якоїсь афери, бо не вважають за потрібне інвестувати в просування. До речі, подібні "муляжні" сервіси, як правило, довго не живуть. Якщо купуєте квиток з допомогою нещодавно створеного ресурсу, шансів стати жертвою шахраїв більше, ніж зі старожилами ринку".

2. "Традиційно у сайту продавця-афериста відсутня SSL-сертифікат безпеки. В адресному рядку браузера поруч з адресою повинна знаходитися іконка у вигляді відкритого замку. Її відсутність - привід задуматися".

Невеликий асортимент пропозицій на захід – ймовірність потрапити в лапи шахраїв.

3. "Невеликий асортимент пропозицій на різні івенти. Офіційні квиткові оператори зазвичай продають "тікети" на сотні подій одночасно".

4. "Уточнюйте фірму-організатора заходу, якщо він не вказаний - не варто довіряти такому ресурсу".

Треба шукати докази легальності фірми, де збираєтеся купити квитки.

5. "Використовуйте презумпцію винності для підозрілих сайтів. Якщо не можете отримати докази легальності, відмовляйтеся від угоди, навіть якщо пропозицію і виглядає вкрай вигідно і ексклюзивно".

Нагадаємо, киберполиция викрила шахраїв, які продавали фейкові квитки на концерт групи Imagine Dragons у Києві. Ще ми розповідали про те, як пройшов концерт Imagine Dragons у Києві 31 серпня.

Раніше у Києві шахраї ошукали пенсіонерку на 50 тисяч гривень"лохотроном" з 90-х.

Рекомендуємо до перегляду:

Топ-6 гучних корупційних скандалів незалежної України