ru ua

"Ближче до Росії": радник Порошенко пояснив, чому деякі кримчани підтримали анексію

"Ближче до Росії": радник Порошенко пояснив, чому деякі кримчани підтримали анексію Колаж РБК-Україна

Також він розповів, яким чином Україна відновить контроль над півостровом

Радник президента України Олександр Пасхавер розповів про проросійських настроях жителів окупованого Криму. Про це він повідомив в контексті заяви українського письменника Василя Шкляра про те, що в аннексированном Криму проживає багато "природних росіян, які зараз "в ейфорії від того, що вони живуть в Росії", є частка правди, передає "Обозреватель".

"Звичайно, саме Крим, на відміну від Донбасу, туди впродовж десятиліть заселялися відставники та їх родини зі всього Радянського Союзу, тому там дійсно населення може відноситься до Україні, не скажу, що з ненавистю, але вони можуть відчувати себе ближче до Росії. Це правда, так", - зазначив чиновник.

Олександр звернув увагу, що європейська історія така, що практично в будь-якій країні є регіони, які силою були заселені в цій країні, іншими країнами, і населення аж ніяк не позитивно ставиться до країни, в якій проживає. За його словами, це така стандартна історія в рамках дуже складної історії Європи

Також радник президента припустив, яким чином Україна відновить контроль над півостровом.

"Сам тип повернення залежатиме від історичних обставин. Можливо, до того часу, коли це буде, референдум стане переважним в Європі. Референдум – це завжди політичне прикриття. Історія референдумів послеконфликтная. При тому, завжди країна, яка програвала у конфлікті, програвала і референдум. Це все політичне прикриття", – сказав він.

Раніше повідомлялося, що в Кривому Розі чиновницю звільнили через пісні про найманців РФ в Сирії.

У квітні Україна втратила 11 захисників